Piotr Koj

Blog

Rocznica, która pogłębia podziały

4 czerwca 2019
Możliwość komentowania Rocznica, która pogłębia podziały została wyłączona

Nic nie wskazuje na to, by kolejne rocznice stały się okazją do narodowego zjednoczenia. Wręcz przeciwnie – one jeszcze pogłębią już trwające konflikty. Rocznic nie obchodzi się bowiem w dzisiejszej Polsce po to, by łączyć ale by dzielić. I jak zawsze, wina stoi po obu stronach politycznej barykady. Co gorsza, nie ma dzisiaj żadnej osoby, instytucji, która potrafiłaby, stanąć ponad tymi podziałami i łączyć, zwłaszcza, w takie dni jak dzisiejszy…

Trudno się dziwić, kiedy rocznica wyborów 4 czerwca, staje się okazją do tworzenia ruchu polityczno-samorządowego pod egidą Donalda Tuska, po to aby wygrać z PiS-em 13 października. Na czele ruchu między innymi Rafał Trzaskowski (kandydat opozycji na urząd Prezydenta RP), Aleksandra Dulkiewicz, Jacek Karnowski. W rozmowie w “Faktach po Faktach”, w TVN, wymienieni prezydenci miast potwierdzają, że noszą się z zamierem startu w wyborach parlamentarnych, we współpracy z Koalicją Europejską. Ich celem jest zwłaszcza Senat, ale Jacek Karnowski mówi koniecznie także Sejm, dodając iż będzie więcej patronów, w tym Lech Wałęsa. Trzaskowski mówi wprost: Premier powinien pofatygować się do Gdańska. Dulkiewicz zapowiada: mamy “okrągły stół”, wygodne buty, ruszymy w Polskę. Trzaskowski powtarza, musimy z PiS-em wygrać!! Okazało się, że Święto Wolności i Solidarności stało się politycznym eventem, który rozpoczął kampanię parlamentarną.

Donald Tusk powiedział dzisiaj  w Gdańsku wprost: Wasza telewizja publiczna, nasz internet. Nie musimy czekać na łaskę pana Jacka Kurskiego. Niestety, także treść “Gdańskiej Deklaracji Wolności i Solidarności”, przemyca polityczny, antyrządowy przekaz.

Szkoda, wielka szkoda…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.