Piotr Koj

Blog

Rola PR w polityce

6 października 2019
Możliwość komentowania Rola PR w polityce została wyłączona

Z każdym kolejnym rokiem wzrasta rola PR w polityce. Jeśli w polityce, to także w samorządzie. Powoli, każda decyzję poprzedza głęboka analiza konsekwencji, jakie ona przyniesie. Dla kogo? Dla państwa? Dla nas obywateli? NIE, dla polityków. Tak więc żyjemy w czasach, kiedy ważne decyzje nie zapadają z obawy przed PR konsekwencjami, a podejmowane są takie, które nie są potrzebne, ale mogą przynieść polityczny poklask, czyli wzrost notowań  w sondażach. Nie wiem do czego to doprowadzi, bo kiedyś dotyczyło to roku wyborczego, teraz mam wrażenie, że dzieje się permanentnie.

Nie jest to dla mnie sytuacja do przyjęcia, zwłaszcza na poziomie samorządu. Burmistrz, prezydent, który uzależniony jest od PR, bez względu czy jest to przywiązanie osobiste czy poprzez osobę czy agencję, nie osiągnie zakładanych celów. Złaszcza, że coraz częściej trzeba podejmować decyzji trudne, żeby nie powiedzieć bolesne i społecznie mało akceptowalne. Nie rozumiem samorządowców, którzy tracą godziny, a nawet dni, ze względu na jeden artykuł, że już nie wspomnę o wpisach na portalach społecznościowych. To porażka, to poddanie się narracji przeciwnika. A przecież każdy ma prawo na snucia własnej opowieści, na tyle ciekawej, na tyle wciągającej, żeby to ona nadawała ton w przestrzeni publicznej.

To ważne pytania, bo bardzo szybko można stać się zakładnikiem. Czyim? Na pewno nie miasta i jego mieszkańców, ich potrzeb czy też oczekiwań. Zazwyczaj, ów polityk staje się zakładnikiem samego siebie i swojego otoczenia. A program? Program, jaki program. ważniejsze co opozycja na to powie, co powiedzą “dziennikarze”, co napiszą jactś ONI na portalach społecznościowych… NIE TĘDY DROGA!

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.