Piotr Koj

Aktualności

Rosjanie zabierają dzieci rodzicom i masowo gwałcą

5 maja 2022
Możliwość komentowania Rosjanie zabierają dzieci rodzicom i masowo gwałcą została wyłączona

Są miejscowości, gdzie dzieci od 10 lat wzwyż, tak chłopcy jak i dziewczynki, są zabierane rodzicom i masowo gwałcone przez Rosjan. To aż nie do uwierzenia, że takie okrucieństwa i takie zbydlęcenie dzieje w XXI wieku – mówi biskup Jan Sobiło. Bp Sobiło, pochodzący z Polski, jest biskupem pomocniczym Zaporoża, które dla tysięcy uchodźców staje się pierwszym bezpiecznym miejscem po miesiącach wojennej gehenny. Hierarcha wraz z protestanckim pastorem pomaga ratować dzieci z terenów okupowanych. W tym mieście wsparcie otrzymują m.in. ludzie, których udało się ewakuować z Mariupola. Niestety okupanci wciąż utrudniają ewakuację, wiele autokarów kierują w głąb Rosji – mówi bp Sobiło.

Częściowo mieszkańcy z Mariupola i innych miast dotarli do Zaporoża, ale jest to mała część z tego, co oczekujemy, dlatego że były problemy z transportem. Niektóre autobusy zostały skierowane na wschód, do Rosji, inne już do nas dotarły, ale większość znajduje się na tzw. punktach kontrolnych, gdzie mężczyźni są długo przesłuchiwani. Okupanci starają się pozyskać jak najwięcej informacji, gdzie byli, co się działo, jakie punkty oporu ma Ukraina – mówi bp Sobiło.

https://stacja7.pl/ze-swiata/rosjanie-zabieraja-dzieci-rodzicom-i-masowo-gwalca-przerazajace-okrucienstwa-wojsk-rosyjskich/

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.