Wyborczej jest już jednak wszystko jedno. Prowokator, któremu grozi 12 lat więzienia za przekręty i pranie brudnych pieniędzy, publikuje sobie beztrosko antypaństwowe teksty.
Czy kiedykolwiek zapytałeś swoją mamę, tatę, babcię, dziadka, czy ciocię, wujka, jak się poznali? Jak to się stało, że połączyło ich tak silne uczucie, jakim jest miłość – a co dalej sprawiło, że stanęli na ślubnym kobiercu. Tym samym weszli w całkiem nowy rozdział w swoim życiu, zakładając rodzinę i dając życie swoim dzieciom.
Tak wiele rodzin posiada niesamowite historie miłosne: dwie osoby zakochały się w sobie i romans ten odmienił ich życia już na zawsze.
Być może dorastając miałeś okazję usłyszeć historie miłosne swoich dziadków, a może i nawet zobaczyć zdjęcia.
Z okazji zbliżającego się V Światowego Zjazdu Bytomian, stowarzyszenie MYbytomianie zachęca do powrotu do tych niezwykłych zdjęć, które dla wielu ukazują najpiękniejsze chwile w życiu.
Jest jeden warunek – ślub odbył się w Bytomiu.
Także i my zachęcamy Was do podzielenia się z nami zdjęciami ślubnymi swoich krewnych, z dopiskiem roku, jeśli to możliwe i ewentualnie nazwisk osób na zdjęciu. Wspaniale byłoby gdybyście opisali krótko historię poznania się osób ze zdjęcia, jeśli to możliwe.
Gdzie wysyłamy zdjęcia i rodzinne opowieści? Przesyłamy je drogą mailową na adres mybytomianie@wp.pl lub przynosimy do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Termin upływa z dniem 1 września br.
Wszystkie zdjęcia wezmą udział w wystawie w Galerii Rotunda, a wśród uczestników organizatorzy rozlosują bony podarunkowe, jury wybierze trzy najciekawsze fotografie z opisami, które zostaną dodatkowo nagrodzone.
Współorganizatorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Prof.W.Studenckiego w Bytomiu. Konkurs odbywa się w ramach V Światowego Zjazdu Bytomian, który odbędzie się w dniach 9-11 września 2022 roku, szczegóły na stronie http://swiatowyzjazdbytomian.pl/
6.08 – w roku 1851 zmarł Franz von Winckler, sztygar i zarządca kopalni kruszców „Maria” w Miechowicach. W 1832 roku, ożeniwszy się z właścicielką Miechowic Marią Aresin, stał się posiadaczem ciągle potem przez siebie rozbudowywanego majątku. W 1839 roku kupił zaniedbaną wieś Katowice (około 300 mieszkańców) i rozpoczął ich wielką karierę, umieszczając tam zarząd swoich dóbr (m. in. 69 kopalń i 13 hut od Mysłowic po Rokitnicę).
5.08 – w roku 1969 zmarł w Bytomiu Józef Kwietniewski – w latach 1927-1935 naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego w Niemczech. W Bytomiu zamieszkał w 1934 roku, kiedy objął stanowisko sekretarza gimnazjum polskiego. Po wojnie, którą przeżył w obozach koncentracyjnych, wstąpił do partii komunistycznej. Od 1945 roku do śmierci pełnił obowiązki radnego Bytomia, a w latach 1947-1950 wiceprezydenta miasta. Był posłem na Sejm PRL w latach 1961-1969.
Poniżej mogą Państwo zapoznać się z moimi planami jak i sprawozdaniami z działalności na rzecz Miasta Bytom.
Japonia to jedyny kraj w grupie państw rozwiniętych G7, który nie zezwala na zawieranie małżeństw osobom tej samej płci. W najbliższym czasie ta sytuacja nie ulegnie zmianie. Orzeczenie sądu w Osace to cios dla par homoseksualnych i działających na ich rzecz organizacji.
Konstytucja Japonii definiuje małżeństwo jako związek dwóch osób o odmiennej płci, a wyrok sądu potwierdził, że nie ma podstaw do odstępstw od tej zasady.
Ostatnia aktywność Donalda Tuska, podsunęła mi pewną myśl. Wdzięczny naród powinien coś ufundować temu – ewidentnie schodzącemu ze sceny – politykowi. Za całokształt. Za budowanie płaszczyzny porozumienia wszystkich Polaków, za tworzenie w kraju atmosfery wzajemnej miłości i szacunku… i za ciepłą wodę w kranach. Taki akt wdzięczności był kiedyś czymś absolutnie normalnym.
https://www.salon24.pl/u/siukumbalala/1228339,donald-tusk-kierownik-sklepu-zabka
W moim najgłębszym przekonaniu traktowanie aborcji jako prawa człowieka jest nieporozumieniem. Nie może być prawa do tego, żeby drugiego człowieka pozbawiać życia. Podstawowym prawem człowieka jest prawo do życia i wszystkie pozostałe jego prawa tracą sens, jeżeli się nie uzna ochrony życia za najważniejszą wartość…
https://www.gosc.pl/doc/7359539.Dlaczego-aborcja-nie-jest-prawem-czlowieka
Gdy przedsiębiorca nie usuwa ze swojej posesji odpadów, może zrobić to za niego wójt. Przykład: Wójt gminy wydał decyzję zobowiązującą mnie do udostępnienia nieruchomości w celu usunięcia odpadów. Chodzi o deski, odpady, trociny, opakowania po lakierach i inne pozostałości z mojego warsztatu.
W malowniczym miasteczku Swanage w brytyjskim hrabstwie Dorset od kilkudziesięciu lat jest uliczka o nazwie „Darkie Lane”. Nazwa bierze się stąd, że wzdłuż uliczki rosną gęsto drzewa i jest ona więc przez cały rok zacieniona. Latem rada gminy Swanage musiała się zając skargą, która wpłynęła od pary urlopujących w miasteczku Londyńczyków na nazwę uliczki. Uznali oni, że „darkie” (ciemniak po angielsku) jest rasistowskie i obraźliwe…
https://wpolityce.pl/polityka/580109-najwieksze-absurdy-poprawnosci-politycznej-w-2021-roku
Odwiedzin wszystkich: 1 588 359
Odwiedzin dzisiaj: 0