Piotr Koj

Blog

Rozsiedli na środku ulicy i mszę odprawiają

31 maja 2018
Możliwość komentowania Rozsiedli na środku ulicy i mszę odprawiają została wyłączona

Gdyby ktoś nie wiedział, mamy XXI wiek. Przypomniał o tym złotousty poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Cimoszewicz. Była to reakcja na wpis internautki, która napisała: Informuję wszystkich zaskoczonych ignorantów, że tradycja Procesji Bożego Ciała, jest w Polsce od XVI w. i odbywa się raz w roku. Można znaleźć w kalendarzu…  Jak łatwo się domyśleć, była to reakcja na wpis wyżej wymienionego parlamentarzysty, który na Twiterze napisał: A wy na maratończyków w Warszawie narzekacie. Ci się rozsiedli na środku ulicy i mszę odprawiają. Policja właśnie prysnęła. Radiowóz 919. Zamiast dopilnować przejazdu bo korek już długi, odbiło w pole i ślad po nich zaginął. I zobrazował to następującym zdjęciem:

Wsparcie otrzymał od równie wielkiej gwiazdy internetu, samej Elizy Michalik, która stwierdziła: Katolików prawo nie obowiązuje :)  Dołączyli inni przyjaciele ideowi posła pisząc między innymi: Żenada. Gusła. Zabobony. Ciemnogród. Zero refleksji. Ci ludzie nawet nie wiedzą po co to robią. Sukces kościoła. Tępi ludzi chodzą jak kukły i wykonują polecenia. Cóż, można i tak oceniać Boże Ciało, dla mnie to Święto, żadne gusła i zabobony. A jeśli chodzi o Ciemnogród, to ktoś tu się już wpisał w to miejsce. I proszę się nie niepokoić, jako katolik mam refleksje, wiem co robię, nie jestem ani tępy, ani nie wykonuje poleceń nie wiadomo kogo. Dzisiejsza procesja, jest dla mnie i milionów katolików manifestacją naszej chrześcijańskiej wiary. Początek tradycji obchodzenia święta Bożego Ciała sięga XIII wieku. Czy to mnie i święto skazuje poza margines? Czy w związku z tym, że tradycja teatru sięga starożytności to należy widzom i twórcom przypominać, że mamy XXI wiek?

Poseł Cimoszewicz napisał także: Póki co w Polsce blokowanie ruchu drogowego jest wykroczeniem karanym mandatem od 50 do 500 zł. A środek drogi nie jest miejscem do modlitw.

Nie wiem, jak można używać tak beznadziejnych porównań i wykazać tak daleko idącym brakien wrażliwości. Do tego ignorancję nie tylko dla wiary, ale także dla tradycji i kultury. No cóż jak widać nie daleko pada jabłko od jabłoni, a w Platformie już nie tylko lewica, ale wręcz komuna się panoszy…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.