Piotr Koj

Blog

Ruda działa, nie bajdurzy

27 sierpnia 2018
Możliwość komentowania Ruda działa, nie bajdurzy została wyłączona

Ostatnio Ruda jest częstym obiektem mojego zainteresowania. Nie jest to jednak rudowłosa piękność, a sąsiadujące z nami miasto. Wczoraj zwróciłem uwagę na dwa dworce – dwa światy, zderzając rewitalizowany dworzec w Chebziu, z popadającym w ruinę dworcem na Bobrku. Wcześniej pisałem o rewitalizacji wielkiego pieca hutniczego, porównując do popadającego w ruinę Szybu Krystyna.

Prawie codziennie można przeczytać coś o Rudzie:  Ponad 1000 sadzonek roślin ozdobnych, setka krzewów oraz kilkadziesiąt drzew nasadzanych jest aktualnie na podwórku u zbiegu ulic Sienkiewicza, Tuwima i Odrodzenia. To część projektu rewitalizacji podwórek w całym mieścieNaprawa podwórka w Wirku to część dużego projektu, które realizuje w tej chwili miasto. W ciągu trzech najbliższych lat w Rudzie Śląskiej zrewitalizowanych zostanie dziesięć podwórek za blisko 7,4 mln zł.

Wcześniej był między innymi stadion (lekkoatletyczny), inwestor z 2000 miejsc pracy i wiele innych dobrych dla miasta propozycji. Oczywiście czasami coś nie wyjdzie, jak przykładowo budowa Oceanarium, ale umówmy się, to nie była inwestycja z gatunku pierwszej potrzeby.

Jak przy tym wygląda Bytom pod rzadami el presidente???

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.