To jest wyrok otwierający drogę do wyjątkowo niebezpiecznych aktów i nie mieści się w granicach państwa prawa. Mieści się natomiast w ramach rewolucji, którą próbuje się importować do Polski i wbijać naszym rodakom do głowy…
Kalendarium wydarzeń
Bytom – ach co to był za ślub
Czy kiedykolwiek zapytałeś swoją mamę, tatę, babcię, dziadka, czy ciocię, wujka, jak się poznali? Jak to się stało, że połączyło ich tak silne uczucie, jakim jest miłość – a co dalej sprawiło, że stanęli na ślubnym kobiercu. Tym samym weszli w całkiem nowy rozdział w swoim życiu, zakładając rodzinę i dając życie swoim dzieciom.
Tak wiele rodzin posiada niesamowite historie miłosne: dwie osoby zakochały się w sobie i romans ten odmienił ich życia już na zawsze.
Być może dorastając miałeś okazję usłyszeć historie miłosne swoich dziadków, a może i nawet zobaczyć zdjęcia.
Z okazji zbliżającego się V Światowego Zjazdu Bytomian, stowarzyszenie MYbytomianie zachęca do powrotu do tych niezwykłych zdjęć, które dla wielu ukazują najpiękniejsze chwile w życiu.
Jest jeden warunek – ślub odbył się w Bytomiu.
Także i my zachęcamy Was do podzielenia się z nami zdjęciami ślubnymi swoich krewnych, z dopiskiem roku, jeśli to możliwe i ewentualnie nazwisk osób na zdjęciu. Wspaniale byłoby gdybyście opisali krótko historię poznania się osób ze zdjęcia, jeśli to możliwe.
Gdzie wysyłamy zdjęcia i rodzinne opowieści? Przesyłamy je drogą mailową na adres mybytomianie@wp.pl lub przynosimy do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Termin upływa z dniem 1 września br.
Wszystkie zdjęcia wezmą udział w wystawie w Galerii Rotunda, a wśród uczestników organizatorzy rozlosują bony podarunkowe, jury wybierze trzy najciekawsze fotografie z opisami, które zostaną dodatkowo nagrodzone.
Współorganizatorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Prof.W.Studenckiego w Bytomiu. Konkurs odbywa się w ramach V Światowego Zjazdu Bytomian, który odbędzie się w dniach 9-11 września 2022 roku, szczegóły na stronie http://swiatowyzjazdbytomian.pl/
10. Bieg Świętych Mikołajów
6 sierpnia w Bytomiu
6.08 – w roku 1851 zmarł Franz von Winckler, sztygar i zarządca kopalni kruszców „Maria” w Miechowicach. W 1832 roku, ożeniwszy się z właścicielką Miechowic Marią Aresin, stał się posiadaczem ciągle potem przez siebie rozbudowywanego majątku. W 1839 roku kupił zaniedbaną wieś Katowice (około 300 mieszkańców) i rozpoczął ich wielką karierę, umieszczając tam zarząd swoich dóbr (m. in. 69 kopalń i 13 hut od Mysłowic po Rokitnicę).
5 sierpnia w Bytomiu
5.08 – w roku 1969 zmarł w Bytomiu Józef Kwietniewski – w latach 1927-1935 naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego w Niemczech. W Bytomiu zamieszkał w 1934 roku, kiedy objął stanowisko sekretarza gimnazjum polskiego. Po wojnie, którą przeżył w obozach koncentracyjnych, wstąpił do partii komunistycznej. Od 1945 roku do śmierci pełnił obowiązki radnego Bytomia, a w latach 1947-1950 wiceprezydenta miasta. Był posłem na Sejm PRL w latach 1961-1969.
Dla Bytomia
Poniżej mogą Państwo zapoznać się z moimi planami jak i sprawozdaniami z działalności na rzecz Miasta Bytom.
Programy dla Bytomia:
- Program 2007 – 2010 [10,8 KB]
- Program 2010 – 2014 [16,2 KB]
Sprawozdania z realizacji programu:
- Sprawozdanie 2007 – 2010 [2,89 MB]
- Sprawozdanie 2010 – 2012 [547 KB]
Z mediów
Sondaż: Polacy bardziej tolerancyjni niż Czesi i Niemcy
Polacy nie mają nic przeciwko osobom LGBT we własnej rodzinie ani cudzoziemcom w Polsce. Martwią się o zmiany klimatyczne. Nie wierzą jednak w to, że mogą mieć jakikolwiek wpływ na politykę – wynika z Europejskiego Sondażu Społecznego przeprowadzonego przez PAN.
https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art37897691-sondaz-polacy-bardziej-tolerancyjni-niz-czesi-i-niemcy
Tolerancja transaktywistów
Frankfurt. Młoda studentka została brutalnie pobita do krwi przez grupę 12 trans-aktywistów, bo demonstrowała przeciwko wprowadzeniu toalet unisex na Uniwersytecie Goethego. Dwaj zakapturzeni osobnicy próbowali wyrwać jej komórkę i przypalać papierosami…
Sztuka poza prawem
Mamy prawo wpływać na to, co pokazywane jest w publicznych instytucjach kultury. Zdjęcie kiepskiej sztuki z afisza to jeszcze nie cenzura.
Samotność w natarciu
Coraz więcej osób na świecie odczuwa osamotnienie. W Polsce najbardziej samotni czują się młodzi mężczyźni…
“Posła”, “posełka” czy “poślica”?
Joanna Mucha, minister sportu w drugim rządzie Donalda Tuska, mówiła, że należy ją nazywać “ministrą”. Łamy części gazet czy informacje stacji telewizyjnych wypełniają “polityczki”, “socjolożki”, “antropolożki”, “oficerki”, (kobiety służące w armii). Czy naprawdę przydaje to kobietom profesjonalizmu i zmusza odbiorców do szacunku?
Statystyki
Odwiedzin wszystkich: 1 599 484
Odwiedzin dzisiaj: 8