Piotr Koj

Blog

Smutne podsumowanie

9 października 2018
Możliwość komentowania Smutne podsumowanie została wyłączona

O radnych mijającej kadencji pisałem wielokrotnie. Można ich podzielić na dwie grupy: tych myślących i tych, którzy stanowią maszynkę do głosowania. Tych którzy są wierni swoim ideałom i przekonaniom oraz tych, dla których największe znaczenie ma kasa, udział w układzie i załatwianie swoich interesów, są się w stanie sprzedać, za przysłowiową “miskę ryżu”. Na tych, którzy interesują się miastem, jego problemami oraz tych, dla których to nie ma znaczenia. Na tych, którzy potrafią czytać ze zrozumieniem i wypowiedzieć się logicznie oraz takich, którzy ani nie przeczytają, ani nie powiedzą.

Smutny to obraz. Jest on tym bardziej dramatyczny, jeżeli przypomnę o kolejnej swojej ocenie, z każdymi wyborami, skład rady jest słabszy. Więcej w nich żołnienierzy, którzy idą wykonywać rozkazy swojego wodza, niż ludzi myślących w kategoriach dobra wspólnego, dbających o dobro bytomian i Bytomia.

Ten obraz radnych to także oskarżenie nas, wyborców. Dlaczego? Bo albo takich radnych wybraliśmy, albo nie głosując, pozwoliśmy takich radnych wybrać. I proszę mi nie mówić, że nie ma na kogo głosować!! Zawsze można znaleźć osoby kompetentne, zaangażowane, partyjne i bezpartyjne, ale sprawdzone w działaniach na rzecz Bytomia, startujące pierwszy raz lub kolejny raz. Tylko od nas zależy, kogo wybierzemy na kolejne pięć lat. Czy Rada będzie nadal miejscem zgorszenia, czy miejscem pracy na rzecz mieszkańców i naszego miasta, miejscem rzeczowej dyskusji, czy salą do wygłaszania opinii, które nie są nawet słuchane, że już nie wspomnę o ich zrozumieniu.

Jak wiecie mówię to z pozycji osoby, która od zawsze interesowała się samorządem, była przez cztery lata radnym, a przez sześć lat próbująca współpracować z radnymi.

Zapraszam do zapoznania się z  “PRZEWODNIKIEM O RADNYCH BYTOMIA KADENCJI 2014–2018”. Znajdziecie w nim podstawowe informacje o aktywności radnych z każdego okręgu wyborczego w naszym mieście. Jak piszą jego twórcy z Miasta dla Mieszkańców liczymy na to, że nasze wydawnictwo ułatwi ocenę ich dotychczasowej działalności i zachęci do udziału w wyborach do władz lokalnych (21 października 2018), których wyniki będą miały kluczowe znaczenie dla tego, co wydarzy się w Bytomiu w najbliższych 5 latach.

http://mdm.bytom.pl/2018/10/przewodnik-o-radnych/

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.