Piotr Koj

Blog

Społecznicy szkodzą miastu??

13 października 2018
Możliwość komentowania Społecznicy szkodzą miastu?? została wyłączona
Dzisiaj el presidnte zaatakował projekt #BYTOMtoNIEhasiok uznając ich za szkodników. Sam natomiast napisał o sobie: “podjąłem bezkompromisową walkę z mafią śmieciową”. Jaką walkę? Czy ja o czymś nie wiem?? Bo chyba nie ta niekończąca się opowieść z rzekomym Sherlockiem Holmsem. A może te spektakle przed prokuraturą w Katowicach? A może wspominana ostatnio informacja o zgodzie na zwożenie do Łagiewnik 11 milionów ton odpadów. 
Warto więc przypomnieć krótką, ale bogatą historię projektu. #BYTOMtoNIEhasiok to nazwa projektu, który jak pamiętacie powstał jako inicjatywa mieszkańców. Zauważyli oni bowiem, że problem nielegalnego składowania odpadów i nielegalnych składowisk wykracza poza dzielnicę Bobrek i że trzeba podjąć konkrete działania, aby doprowadzić do zahamowania nielegalnego zwożenia i składowania odpadów, zwłaszcza niebezpiecznych. Społecznicy na skalę swoich możliwości, poświęcając wolny czas i ryzykując własnym zdrowiem, monitorują działania w temacie śmieci na terenie miasta. To oni walcząc o pełne, dokładne, skrupulatne wyjaśnienie wszystkich zgłoszonych przypadków, stworzyli mapę hasioków. Oczywiście celem nadrzędnym jest likwidacja nielegalnych składowisk, utylizacja niezgodnie z pozwoleniem składowanych materiałów i rzeczywista rekultywacja tychże terenów. Równie ważne jest sprawdzenie jakie straty na zdrowiu ponieśli bytomianie w wyniku działań związanych z składowaniem odpadów. W następnej kolejności należy poszkodowanych otoczyć opieką, a pozostałych mieszkańców działaniami profilaktycznymi.
Z takim programem identyfikuje się Mariusz Wołosz, stąd podpisał on porozumienia z projektem #BYTOMtoNIEhasiok, co bardzo się wielu osobom nie spodobało. Stało się to dlatego, że bytomianie tworzący projekt #BYTOMtoNIEhasiok byli i są przekonani, że bez zmiany władzy problem się będzie pogłębiał, tak jak przez ostatnie lata. Trudno się więc dziwić, że w tym samym wpisie nastąpił atak na kandydata na prezydenta, no bo przecież najlepszą obroną jest atak. Ale nie tym razem panie Bartyla, tym razem to nie przejdzie!!
Sam Wołosz łatwo poradził sobie z kłamstwami el presidente mówiąc w cyowanym artykule: Najlepszym dowodem na skuteczność działań prezydenta Bartyli jest smród, który unosi się w Bytomiu. Hipokryzją jest mówienie o realnych działaniach, nie podejmując tych najprostszych, jak zmiana organizacji ruchu w miejscach, gdzie przyjeżdżają ciężarówki z odpadami. Poza tym, już pół roku temu Bartyla mówił, że walczy z tym procederem, po czym wydał kolejne zezwolenia na składowanie odpadów. I to na maksymalny okres 10 lat – odpowiada Wołosz. 

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.