Piotr Koj

Blog

Sprawdzam

15 kwietnia 2018
Możliwość komentowania Sprawdzam została wyłączona

#BYTOMtoNIEhasiok przygotował za mnie kolejny wpis. Bo jak tu nie wykorzystać cytaty ze spotkania mieszkańców Szombierek z el presidente z jesieni ubiegłego roku (było to przed referendum), gdzie sypał obietnicami jak z rękawa. I dobrze się stało, że strona projektu przesłuchała filmik z tego spotkania i przygotowała nam wspomnienie. Oddaję głos stronie BYTOMtoNIEhasiok:
“Kolejne spotkanie z mieszkańcami Osiedla Fazaniec, na którym omawiałem z zainteresowanymi status wątpliwej decyzji dot. składowania odpadów w bliskim sąsiedztwie ich domostw”. To informacja ze strony Damian Bartyla. A teraz kilka pytań o deklaracje, które Bartyla złożył mieszkańcom na spotkaniu w październiku 2017r. :
– „dostaniemy duże środki na utylizację tych odpadów” – ile dostaliśmy?
jak się pozbędziemy tych przedsiębiorców to zlecimy uczciwe badania postaramy się to świństwo wywieźć, zutylizować” – czy były badania? Czy „świństwo” wywieziono?
– „w Narodowym Funduszu Środowiska są środki, są to środki europejskie i te fundusze pozyskamy” – ile tych funduszy Bartyla pozyskał?
– „powołujemy społeczny komitet, który jakby ma wspomagać prezydenta miasta w walce z nieuczciwymi przedsiębiorcami, chciałbym że jedna dwie osoby również także z Państwa środowiska, żebyśmy się na bieżąco spotykali, wymieniali spostrzeżenia, czy coś się poprawia” – czy społeczny komitet powstał? Czy mieszkańcy Fazańca są jego członkami?
– „takie spotkania będą w urzędzie dwa razy w miesiącu” – ile spotkań się odbyło, bo minęło już pięć miesięcy czyli odbyło się 10 spotkań?

Ile tego typu obietnic składał i składa obecny gospodarz Bytomia? Od lat przypominam powiedzenie “nikt Ci tego nie da co Ci Bartyla obieca”. Warto o tym pisać w roku wyborczym, na tyle często i z przykładami, aby ta prawda w końcu do bytomian dotarła!!!!

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.