Piotr Koj

Blog

Stan Bytomia

17 maja 2012
Możliwość komentowania Stan Bytomia została wyłączona
Jest już kolejny raport o stanie miasta. Dokument podsumowuje miniony rok. Raporty co roku opracowuje Urząd Miejski w Bytomiu w oparciu o dane z instytucji działających na terenie miasta.

Z dokumentu wynika, że zwiększa się obszar objęty miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego. W ubiegłym było to niemal 21% miasta, natomiast w roku 2008 – zaledwie 7,3%. W przygotowaniu są plany zagospodarowania przestrzennego dla części Łagiewnik, Bobrka, Karbia, Szombierek, Stolarzowic, Górnik i Suchej Góry.

Od 2007 roku systematycznie rośnie kwota na inwestycje. Wówczas było to prawie 60 mln zł, natomiast w ubiegłym roku – prawie 127 mln. W 2010 r. – 135 mln zł. W tym roku  – według planu – na inwestycje wydamy 130 mln zł.

Ogromne sumy miasto przeznacza na oświatę i wychowanie. W ubiegłym roku w przeliczeniu na jednego mieszkańca było to 1 297 zł, dwa razy więcej niż na transport i łączność, na które wydano 642 zł w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Dalej wydatki te kształtują się tak: gospodarka mieszkaniowa – 557 zł, pomoc społeczna – 309 zł, gospodarka komunalna i ochrona środowiska – 126 zł, administracja publiczna – 115 zł.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.