Piotr Koj

Blog

Starość nie radość?

7 października 2020
Możliwość komentowania Starość nie radość? została wyłączona

Tak sobie czasami myślę, że zbliżając się do sześćdziesiątki, listę błędów do popełnienia, mam już za sobą. A tu okazuje się, że mimo dość bogatych i różnorodnych doświadczeń, nadal błędy popełniam. Może to i dobrze, bo jak życie pokazuje, trzeba nieustannie zachować “proletariacką czujność”!

Ta rzeczona “starość” ma też swoje plusy, łatwiej jest z tej perspektywy analizować otaczającą nas rzeczywistość. Zwłaszcza w czasach, w których tak trudno odróżnić ziarna od plew…

I tak po długiej przerwie wracam do tematu koronawirusa. Zapewne wiele osób niepokoi się pogarszającą się sytuacją zdrowotną. Cóż liczby robią wrażenie. I choć nie mnie oceniać rozwój  wydarzeń, to liczby mówią same za siebie: 44.000 wymazów to też 3.000 nowych zakażonych. Stąd też wzrasta liczba hospitalizowanych i ilość zajętych łóżek w szpitalach przeznaczonych do leczenia COVID-19. Co nas czeka? Tego nie wie nikt, choć zapewne kolejne dni, to kolejne “rekordy”.

Stąd też, jak zawsze, zachęcam do zachowania zdrowego rozsądku! Pamiętajmy też, że bez względu na nasze opinie, niewiele jest osób żyjących na bezludnej wyspie. Bierzmy więc pod uwagę, że nasze decyzje, mają wpływ na innych, nawet jeśli to jest tylko (i aż samopoczucie).

 

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.