Piotr Koj

Blog

 Stolica Unii Europejskiej czy EuRabii??

24 października 2023
Możliwość komentowania  Stolica Unii Europejskiej czy EuRabii?? została wyłączona

Polecam tekst z Niedzieli. Przerażająca analiza sytuacji w Brukseli, Belgii i wielu innych państw Europy…

W całej Europie – w Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwecji – powstały całe dzielnice miast, które są w rękach islamistów, gdzie obowiązuje prawo islamskie, szariat, a w których nie muzułmanie są niemile widziani. Ta islamizacja Europy postępuję głównie dzięki polityce lewicowych rządów i burmistrzów.

Już sześć lat temu na łamach „Niedzieli” pojawił się artykuł Włodzimierza Rędziocha, który zajmuje się problemem islamizacji Brukseli. A jest to symboliczny przykład zjawiska, które ma miejsce w wielu innych miastach państw europejskich tolerujących, lub wprost popierających, masową emigrację muzułmanów.

Stolica Belgii uważana jest de facto za stolicę zjednoczonej Europy – to tu znajdują się najważniejsze unijne urzędy, takie m.in. jak Parlament Europejski, ale także główna siedziba NATO. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że to „serce” UE staje się coraz bardziej muzułmańskie

Prawie 30 proc. mieszkańców Brukseli to wyznawcy islamu, a liczba praktykujących muzułmanów jest już większa od liczby praktykujących katolików. Stolica państwa o tak wspaniałej chrześcijańskiej historii w ostatnich dziesięcioleciach ulega gwałtownej islamizacji, przez co zasługuje już na miano „Brukselistanu”. Świat mógł się o tym przekonać, gdy ujawniono, że to właśnie stąd rekrutowani są dżihadyści walczący w szeregach ISIS, stąd też pochodzili islamscy terroryści, którzy dokonali zamachu w teatrze Bataclan w Paryżu 13 listopada 2015 r. oraz w brukselskim metrze i na lotnisku 22 marca 2016 r. Problem jednak w tym, że nawet muzułmanie, którzy nie są zwolennikami dżihadu i tzw. Państwa Islamskiego, postrzegają zachodnie społeczeństwo jako coś sobie obcego. Felice Dassetto, profesor na Uniwersytecie Louvain, autor książki „L’iris et le croissant” (irys to symbol Brukseli, a „croissant”– półksiężyc to symbol islamu), stwierdza, że muzułmanie mówią o niemuzułmanach: „oni” – „my” to muzułmanie, wszyscy inni to „oni”. Jak doszło do tego, że to właśnie Belgia uległa tak głębokiej islamizacji, a jej stolica stała się jednym z przyczółków islamizmu w Europie?

https://www.niedziela.pl/artykul/129738/nd/

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.