Piotr Koj

Blog

Szczepionkowy skandal

2 stycznia 2021
Możliwość komentowania Szczepionkowy skandal została wyłączona

Nawet dziadkowie znają przyjętą kolejność szczepień, jak babcia mówi: najpierw Ci co na pierwszej linii. Jak się okazuje problemy z wiedzą na ten temat ma część polityków i celebrytów.

Nawiązuję tym samym do skandalicznych szczepień, jakie miały miejsce w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Ich beneficjentami zostali Leszek Miller i grupa celebrytów. Tłumaczenia o tym, że mieli zostać ambasadorami szczepień jest dla mnie żenujące. Ta sama opinia dotyczy starosty z Śremu czy rodzin medyków z innych szpitali.

Rektor WUM winien zrezygnować z zajmowanego stanowiska nie za sam skandal, ale za próbę tłumaczenia tej afery. W tle oczywiście powiązania polityczne i nie dotyczy to tylko WUM. Cieszę się, że wspomninany starosta został za nieetyczne zachowanie usunięty z PiS.

Nie ma żadnego uzasadnienia dla łamania zasad. Każda dawka szczepionki przekazana z naruszeniem harmonogramu to dawka, której może zabraknąć osobom najbardziej potrzebując. Zgadzam się z opinią, że osoby publiczne, które postanowiły wykorzystać swoją pozycję do uzyskania szczepionki poza kolejnością nie tylko kompromitują siebie, ale szkodzą Narodowemu Programowi Szczepień. Tak samo jest z placówkami, które dopuściły do tego procederu.

 

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.