Piotr Koj

Blog

Szkoda zasłużonego klubu

14 lutego 2019
Możliwość komentowania Szkoda zasłużonego klubu została wyłączona

Polonia Bytom w związku z ogromnymi problemami finansowo organizacyjnymi nie dokończy sezonu 2018-19. Klub który sześciokrotnie zdobywał tytuł mistrza Polski miał brać udział w barażach o utrzymanie w Polskiej Hokej Lidze. W związku z zamknięciem lodowiska hokeiści z Bytomia nie będą w stanie przez dwa najbliższe sezony brać udział w rywalizacji na profesjonalnym poziomie. Tak opisuje sytuację w bytomskim klubie onet.pl.

Już w styczniu bytomski.pl informował: – Z informacji, jakie posiadamy Walne Zebranie Członków TMH Polonia Bytom, zostało zawieszone do czasu wyboru nowych władz. Na dziś nie ma osoby, która chciałaby się podjąć kierowania klubem. Jeśli w przyszłym tygodniu wyłoniony zostanie nowy zarząd, w dniu następnym podejmiemy rozmowy na temat ratowania klubu – mówił wiceprezydent Adam Fras na spotkaniu z dziennikarzami.

Brak nowych władz rodzi poważny problem. Po pierwsze miasto nie ma z kim rozmawiać na temat rozwiązania krytycznej sytuacji. Po drugie nie można w legalny sposób przekazać pieniędzy, bo nie ma komu. Prezydent Mariusz Wołosz dodał, że jeszcze trochę poczeka, ale jeżeli nikt nie podejmie się ratowania klubu, to zostanie do niego wprowadzony kurator.

Trudno się jednak dziwić, że nie ma chętnych na stołek prezesa TMH Polonii Bytom. Zadłużenie klubu to około 2,1 mln złotych. Lodowisko grozi zawaleniem, a drużyna stała się dostarczycielem punktów. Nadzieją na lepszą przyszłość jest nowe lodowisko, nad którym cały czas pracują miejskie władze.

Taki jest efekt rządów el presidente, bo stan klubu, jak i lodowiska to konsekwencje zaniedbań ostatnich 6 lat!!

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.