Piotr Koj

Blog

Szpital miejski na krawędzi

28 września 2018
Możliwość komentowania Szpital miejski na krawędzi została wyłączona

INFO facebookowa tuba el presidente ogłosiła: PDB o wczorajszej konferencji oraz o dobrej kondycji szpitala Nr 1 w Bytomiu – staramy się by na bieżąco był modernizowany, w ostatnich kilku latach przeprowadziliśmy inwestycje na poziomie 22 milionów złotych. Nie wiem za jaki okres ta suma i co za nią zrobiono. Jedno jest pewne, szpital jest tak jak całe miasto, na krawędzi!! Dalej już tylko przepaść…

Suma zobowiązań szpitala za 2017 rok wynosi 68 mln. zł., w tym aż 11 mln. jest przeterminowane!
W tej sytuacji należałoby ogłosić albo restrukturyzację finansową (postępowanie układowe) albo ogłosić UPADŁOŚĆ SZPITALA.
Przy okazji gdzie w budżecie miasta jest rezerwa na zobowiązania wymagalne szpitala??? Jeżeli, któryś z wierzycieli złoży wniosek o ogłoszenie upadłości, to kto pokryje stratę i spłaci długi?

Jak zawsze podnosi się argument to przecież nic nowego, tak wygląda system zdrowia w Polsce. Niestety nie jest to zgodne z prawdą. Dlaczego?

Po pierwsze : skala zadłużenia.
Po drugie: zobowiązania wymagalne.
Po trzecie: brak wizji, co widać po likwidacji neurologii.
Po czwarte: za zobowiązania szpitala zapłaci miasto, dlaczego zatem wyraża się zgodę na zadłużenie się szpitala w prywatnej firmie, para banku, który obecnie jest największym kredytodawcą?
Jeżeli z jednej strony zainwestowano, jak twierdzi el presidente 22 mln. to co stanie się z zainwestowanymi środkami, jeżeli szpital zbankrutuje?

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.