Piotr Koj

Blog

TeoBańkologia

27 marca 2020
Możliwość komentowania TeoBańkologia została wyłączona

Możecie sobie wyobrazić różaniec wspólnie odmawiany przez 29 tysięcy osób w internecie? Transmisja z  Watykanu? Nie. Z Warszawy? Nie. Z Oleśnicy, poprzez TeoBańkologię. Cóż to za wymysł? To pomysł na teologię w bańkach mydlanych, której autorem jest ks.Teodor Sawielewicz. Jak sam mówi, poważne treści w filigranowej formie :-) Czyli można mówić o Bogu za pomocą baniek mydlanych :-)

Przykład ks. Teodora z parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty z Oleśnicy dowodzi, że sposób przekazu Dobrej Nowiny może zaskoczyć. Bańki mydlane i powołanie w życiu kapłana z diecezji wrocławskiej stworzyły mieszankę wybuchową. „W dzisiejszym świecie, aby przekazać jakieś treści potrzeba nośnika, który przyciągnie uwagę. Czegoś, co nie zagubi się w natłoku innych wiadomości czy propozycji. Myślę, że moja pasja to wyjątkowy dar od Boga. Coś, dzięki czemu mogę zainteresować tych, którzy być może nigdy nie przyszliby do kościoła” – opisuje ks. Teodor.

Dziękuję zwłaszcza za “Rekolekcje nieparafialne” i zachęcam do ich wysłuchania https://www.youtube.com/watch?v=Zr8nrOHFNqs

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.