Piotr Koj

Blog

#ThankYouJohnPaul2

11 maja 2020
Możliwość komentowania #ThankYouJohnPaul2 została wyłączona

100 rocznica urodzin Karola Wojtyły, to kolejna okazja, aby wrócić do realizacji testamentu, jaki nam zostawił, już jako papież Jan Paweł II.

Przyzwyczailiśmy się mówić o Nim “Nasz Papież”. Wyrywało nam się to chętnie z dumnego serca. Z serca każdego Polaka. Chcieliśmy być Jego i cieszyliśmy się, że on jest nasz. Jeden z nas a taki Wielki. Sami przez to stawaliśmy się więksi, stawaliśmy się lepsi. Jak to dobrze, że był nasz. Tak blisko nam się zrobiło wtedy do Watykanu. I tak bardzo w nas to zostało. W Rzymie, w Watykanie, na placu Św. Piotra, nadal czujemy się jak u siebie. Jesteśmy u siebie. Nie ma z nami już Jana Pawła II ale został nam “Nasz Papież”, bo właśnie to Jan Paweł II, nauczył nas jak kochać papieży. To on w nas zostawił to poczucie, że każdy jest nasz. Przyjęliśmy z całą otwartością serca Benedykta XVI, który rozpalił nas głębią swoich przemyśleń, ujął skromnością i mądrością, zachwycił pięknym przybliżeniem Jezusa. Przyjęliśmy z wielką miłością Franciszka, który “rozbujał” młodzież, porwał nas i niesie jak najbliżej każdego człowieka. Nasz Papież. Każdy z nich jest nasz. Tak, to Jan Paweł II nauczył nas naprawdę i z całego serca kochać Papieża.

W ten sposób możemy wyrazić naszą wdzięczność papieżowi Janowi Pawłowi II, za to, co wniósł i wnosi do naszego życia osobistego, rodzinnego, społecznego. Za wszystkie spotkania z nim, w których mieliśmy okazję uczestniczyć, za jego słowa, które najbardziej pamiętamy, za inspiracje, które w nas wzbudzał i wzbudza. Możemy również publikować wspomnienia z nim związane. W ten sposób opowiemy o św. Janie Pawle II także młodemu pokoleniu, które nie miało okazji poznać bliżej papieża, a jest tak bardzo obecne właśnie w mediach społecznościowych – powiedział abp. Gądecki przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Zachęcam do wzięcia udziału w inicjatywie z hasztagiem #ThankYouJohnPaul2. Polega ona na publikacji w mediach społecznościowych wpisów, zdjęć czy krótkich filmików z podziękowaniami dla św. Jana Pawła II

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.