Piotr Koj

Aktualności

Timmermans. Bo tak

1 lipca 2019
Możliwość komentowania Timmermans. Bo tak została wyłączona

Najważniejsze stanowiska w Unii Europejskiej były zwykle obsadzane w drodze kompromisu. Uwzględniano parytety geograficzne i polityczne. Swoje stanowiska w Europejskiej musieli dostać przedstawiciele Europy południowej, północnej, wschodniej i zachodniej. Stanowiska musiały być też podzielone między chadeków i socjalistów.

Także na czele Komisji Europejskiej stawał zwykle kandydat kompromisowy. Coś się jednak zmieniło wraz z wyborem Jean-Claude’a Junckera. Były premier Luksemburga wzbudzał kontrowersje wśród wielu krajów UE swoimi federalistycznymi poglądami i polityką podatkową w ojczystym kraju. Luksemburg stał się pod jego rządami niejako rajem podatkowym.

Po ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego na stanowisko przewodniczącego Komisji Europejskiej promowany jest kolejny kontrowersyjny polityk. Frans Timermans, bo o nim mowa, jako wiceprzewodniczący KE popadł w konflikt z kilkoma rządami europejskimi, nie tylko polskim.

Socjaliści, których twarzą w kampanii był Timmermans, osiągnęli najgorszy w historii wynik w wyborach europejskich. Co więcej, wielka koalicja chadeków z socjalistami po raz pierwszy w historii straciła większość w Parlamencie Europejskim. Dlaczego więc promuje się na najważniejsze stanowisko w UE polityka, który poniósł porażkę?

https://www.gosc.pl/doc/5689481.Timmermans-Bo-tak

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.