Piotr Koj

Blog

Tłumy zwiedzających

17 maja 2014
Możliwość komentowania Tłumy zwiedzających została wyłączona

Tłumy zwiedzających. Tak wyglądała Noc Muzeów z Muzeum Górnośląskim.

Mnie najbardziej ucieszyło otwarcie wystawy “Stary Bytom” wraz z koncertem duetu fortepianowego oraz Kwartetu Akademos.  Zaprezentowali publiczności, która wypełniła prawie do ostatniego miejsca salę Gorczyckiego, muzykę salonową przełomu XIX i XX wieku. W programie koncertu znalazły się między innymi nigdy nie wykonywane publicznie po 1945 roku w Bytomiu utwory kompozytorów bytomskich: Heinricha Schulzt-Beuthena oraz Paula Kraussa, specjalnie opracowane i przygotowane przez wykonawców. 

Ciekawa była też wystawa “Kolory miasta w sztuce nieprofesjonalnej” wraz z towarzyszącą jej grą rodzinną. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wnętrza i smaki śląskiej kuchni na wystawie “Przy kuchennym stole”. Szkoda, że tylko ten raz w roku w starej wozowni odbywają się III Targi Sztuki Młodych, to miejsce aż prosi się o całoroczne udostępnienie go na przykład młodym artystom.

Mam nadzieję, że to nie ostatnia Noc Muzeów z Muzeum Górnośląskim. Taką nadzieję wyrażały setki osób, które odwiedziły dzisiaj ponadstuletnie bytomskie muzeum.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.