Piotr Koj

Blog

Trochę o sporcie

25 czerwca 2014
Możliwość komentowania Trochę o sporcie została wyłączona

O lodowisku przy ulicy Olimpijskiej wypowiedział się ostatnio mój zastępca Mariusz Wołosz, ubolewając, że zamiast realizować przygotowaną przez niego inwestycję, buduje się “szklane domy”. Wpis krótki i ciekawy, stąd przedstawiam go w całości: Żadne to zaskoczenie! Gdyby bytomskie władze nie snuły wizji szklanych domów (stadionów lodowych) tylko kontynuowały projekt zaproponowany przeze mnie, dziś nie było by tego problemu, a jedynie przecinanie wstęgi. Przygotowana propozycja to lodowisko na miarę potrzeb i możliwości finansowych Bytomia. A dziś minęły dwa lata, nowego lodowiska ani widu ani słychu, pierwsze pieniądze przeznaczone na rozpoczęcie budowy zniknęły, dzieci bez możliwości trenowania, nie ma nawet pozwolenia na budowę. O przetargu i kasie nawet nie wspomnę, zwyczajnie ciemna d…
O przepraszam jest coś, zgoda na rozbiórkę części trybuny, wielka wizja i pełna teczka obietnic oraz garstka nieobudzonych i widzących nadal szaty nagiego króla.

Przy okazji zwrócił również uwagę na popełnione błędy, dotyczące powołania (przekształcenia) szkoły mistrzostwa sportowego: Co jeszcze…? Bytomska “Szkoła Mistrzostwa Sportowego” nie ma akceptacji Polskich Związków Sportowych, co winno być pierwszym krokiem przy tworzeniu takiej placówki, na co zwracałem uwagę. Mam wątpliwości, czy rodzice kierujący tam swoje dzieci mają świadomość, do jakiej szkoły zapisują dziecko? Oferta przedstawiana rodzicom nie ma pokrycia w źródłach finansowania.

Wspominam o tym, ponieważ prezydent Bartyla i jego świta są jest kompletnie zamknięci na argumenty innych osób i środowisk, co jest zaprzeczeniem deklaracji publicznie składanych wyborcom.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.