Piotr Koj

Blog

Trzy wstrząsy w 24 godziny…

6 kwietnia 2013
Możliwość komentowania Trzy wstrząsy w 24 godziny… została wyłączona

Ponosimy konsekwencje prowadzonego pod miastem wydobycia węgla kamiennego. To  prawdziwy problem dla ludzi, którzy chcą w tym mieście normalnie żyć, choć wielokrotnie słyszałem, że to tylko mój problem. Oto wypowiedzi mieszkańców Bytomia po ostatnim z trzech wstrząsów, które miały miejsce w mieście w ciągu zaledwie doby:

„Jesteśmy bezsilni wobec powtarzających się wstrząsów. Dzisiaj zobaczyłam przerażenie na twarzach ludzi, uczestniczących we mszy w Kościele św. Barbary”.

„Na Fałata też nieźle potrząsnęło mój synuś zawołał ” mamo o Boże ” on ma 8 lat wystraszył się …a tak prawdę mówiąc od pewnego czasu w Bytomiu coraz częściej trzęsie”

„W chwili obecnej przemysł ciężki jest kulą u nogi Bytomia, która powoduje, że miasto nie jest w stanie otworzyć się na inne branże. Gdyby istniało tu tyle kopalń, co przed laty, to miałoby to sens. Ale teraz, z jedną w ogóle się to miastu nie opłaca. Zobaczcie jak wygląda Legnica, Lubin, czy chociaż Jastrzębie-Zdrój – tam miasta korzystają na wydobyciu, a u nas jest odwrotnie, bo to kopalnia korzysta z miasta”.

„Tylko należy wyjaśnić pewną sprawę – za poprzedniej władzy wstrząsy były rzadsze, bo nie prowadzono takiego wydobycia w ok. ulicy Północnej. Po rozwałce na/w Karbiu w końcu zaczęto się interesować kopalnią i jej planami, w pewnym stopniu rozmawiano z mieszkańcami. A teraz cisza, nic nie wiadomo, kopalnia robi swoje, wstrząsy są coraz częstsze”.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.