Piotr Koj

Blog

Uciekające wartości? Przecież to nie wartości…

4 listopada 2021
Możliwość komentowania Uciekające wartości? Przecież to nie wartości… została wyłączona

Premier Belgii Alexander De Croo był łaskaw skrytykować Polskę. „Nie można inkasować pieniędzy, a odrzucać wartości” – powiedział. Odniósł się w ten sposób do wypowiedzi polskiego premiera Mateusza Morawieckiego, który stwierdził, że żądania unijnych instytucji względem naszego kraju są jak „pistolet przystawiony do głowy”.

Belgijski szef rządu dodał, że większość państw członkowskich postrzega UE jako „wspólnotę wartości, a nie bankomat”. Wzięło go też na sentymenty. „Gdy byłem nastolatkiem, kiedy upadła żelazna kurtyna, demokracja była tym, do czego ludzie na całym świecie aspirowali. Za co nas podziwiali” – wspominał.

Wzruszające: podziwiali ich, a oni byli dla nich wzorem, chodzili w glorii ludzi wolnych i zamożnych, użytkowników najlepszego systemu społecznego…

A teraz co – skończyło się. Co prawda są jeszcze bogaci, ale poza tym są już zupełnie innym społeczeństwem. To już nie ci ludzie, którzy imponowali tym z drugiej strony kurtyny. I nade wszystko nie te wartości.

Taaak, te słynne unijne wartości… Osobliwie brzmią takie słowa w ustach przedstawiciela państwa, które przoduje w wyścigu o palmę cywilizacyjnego szaleństwa. Eutanazja jest już w Belgii dopuszczalna bez ograniczeń wiekowych, także na prośbę dzieci. 10 procent śmierci niemowląt to wynik tego właśnie procederu. Lekarze praktycznie stali się tam władcami życia i śmierci pacjentów, których można posłać na tamten świat z dowolnego powodu, wystarczy, że im życie zbrzydnie. Edukacja seksualna sprowadza się do deprawowania dzieci i młodzieży. Aborcja jest tam oczywistym „prawem człowieka”, a jednopłciowe pary uzyskały możliwość zawierania „małżeństw” już prawie dwie dekady temu. I tak dalej.

Więc jak to jest: to są te wartości, z których wyrosła Europa i których my rzekomo nie szanujemy? Gdy założyciel UE Robert Schuman zostanie beatyfikowany, będzie się z ich powodu przewracał w relikwiarzu.

To nie my odrzucamy wartości, to wasze „wartości”, unijni liderzy, straciły na wartości.

To wy odlecieliście z nimi ku najbliższej czarnej dziurze i domagacie się teraz, żebyśmy za wami nadążali.

Uroczo brzmi też to gadanie o braniu przez nas od nich pieniędzy. Co to ma być? Czy my dostajemy kasę charytatywną? Od kiedy to jakiekolwiek państwo robi coś dla innego państwa z miłości? Nasz kraj jest Zachodowi potrzebny, żeby robić interesy. I to jest w porządku, ale nie jest w porządku zgrywanie przez Zachód dobroczyńcy, któremu w dodatku należy się od nas wdzięczność w postaci potulnego przyjęcia ich toksycznych odpadów ideologicznych.

Ideolodzy LGBT próbują organizować w szkołach „Tęczowe piątki”. Akcję inicjuje stowarzyszenie Kampania Przeciw Homofobii, które wprowadza społeczeństwo w błąd, twierdząc, że w szkołach nie obowiązuje prawo rodziców do wychowania dzieci według własnych przekonań. To nieprawda, tym bardziej że odbywające się wtedy zajęcia są sprzeczne z podstawą programową. Instytut Ordo Iuris przypomina, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki, szkoła powinna „wspierać wychowawczą rolę rodziny” i „kształtować postawy prorodzinne, prozdrowotne i prospołeczne”. Prawnicy Instytutu przygotowali poradnik, analizę i wzór oświadczenia rodzicielskiego w tej sprawie. Uruchomili też odpowiednią infolinię. Dzięki udostępnionym materiałom rodzice będą mogli zablokować próby mieszania w głowach ich dzieciom przynajmniej w szkole.

W Wielkiej Brytanii co godzinę zabija się 25 poczętych dzieci. Najnowsze statystyki rządowe w Anglii i Walii wykazują, że na cztery ciąże wykonuje się tam ponad jedną aborcję. W 2020 roku zginęło w ten sposób 210 860 dzieci. Jak informuje HLI, tak wysokie wskaźniki są skutkiem zgody rządu, który na początku pandemii zgodził się na domowe stosowanie pigułki aborcyjnej. Ogółem przez 54 lata legalnej aborcji zabito na Wyspach ponad 10 milionów dzieci. Ku refleksji osób twierdzących, że ludzkość jest coraz lepsza.

https://www.gosc.pl/doc/7202496.Uciekajace-wartosci

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.