Piotr Koj

Blog

Uczciwa czy wspólna

9 czerwca 2020
Możliwość komentowania Uczciwa czy wspólna została wyłączona

Silny prezydent, wspólna Polska to hasło wyborcze jednego z kandydatów na prezydenta. Hasło, jak hasło, dla większości wyborców bez większego znaczenia. Dla mnie osobiście, hasło ma znaczenie i sporo mówi o kandydacie i jego zapleczu.

Silny prezydent, uczciwa Polska – to hasło, które towarzyszyło w wyborczej walce Ś.P. prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. Wspólna Polska – to z kolei hasło wyborcze , którym w kampanii wyborczej posługiwał się prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Czyżby zaplecze liczyło na przekonanie części wyborców prawicy i lewicy? Jestem przekonany, że skopiowanie hasła Lecha Kaczyńskiego, nie pomoże w pozyskaniu elektoratu centro-prawicy. Wręcz odwrotnie, odrzucenie słowa uczciwa na rzecz wspólna, jest symboliczne. Wszak uczciwa to także wspólna…

Nie wiem czy sztabowcy pamiętali o wypowiedzi jednej ze swoich posłanek, która tłumacząc wymianę kandydatki na kandydata, przyznała: Nie jesteśmy gotowi na polityka zupełnie uczciwego.

Bardziej prawdopodobne jest, że resztka wyborców lewicy przerzuci swoje głosy, patrząc na żałosną kampanię swojego kandydata.

 

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.