Piotr Koj

Blog

Unia finansuje skrajną lewicę

26 maja 2023
Możliwość komentowania Unia finansuje skrajną lewicę została wyłączona

Johannes Hahn, który pełni funkcję europejskiego komisarza ds. budżetu i administracji, przyznał, że UE finansuje organizacje pozarządowe w wysokości milionów euro dla skrajnej politycznie lewicy. Realizowane wydatki pochodzą z ciężko zarobionych pieniędzy przez podatników, komentuje portal breitbart.

Komisja Europejska, bezpośrednio i pośrednio, dotuje dziesiątki organizacji pozarządowych i lobbingowych, które są aktywne w dziedzinie aktywizmu klimatycznego i aktywizmu na rzecz praw człowieka – powiedział członek Vlaams Belang, dodając, że zarówno duże, jak i małe organizacje regularnie otrzymują fundusze od bloku międzynarodowego

Hahn nie podał dokładnie ile UE przekazuje pieniędzy takim organizacjom. Niemiecki parlamentarzysta, dr Gunnar Beck wyraził zaniepokojenie brakiem kontroli takich funduszy, zwłaszcza biorąc pod uwagę ostatni skandal i przekupstwo Qatargate.

UE tworzy i finansuje własne grupy rzeczników i aktywistów, aby mogli sztucznie wpływać na proces decyzyjny UE – powiedział Vlaams Belang.

Zapewniając sektorowi NGO hojne fundusze UE, Komisja jest bardzo niechętna do kontrolowania faktycznego wykorzystania tych funduszy, nawet w kontekście skandalu Qatargate.

Na nieprawidłowości zwrócił uwagę portal wgospodarce.pl

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.