Piotr Koj

Blog

Upadek

10 marca 2019
Możliwość komentowania Upadek została wyłączona

W czwartek popołudniu prąd przestał płynąć do niemal wszystkich stanów Wenezueli – elektryczność była tylko w stanie graniczącym z Brazylią. Szpitale musiały zacząć korzystać z własnych generatorów. Wenezuela już naprawdę upadła – powiedział Guaido, lider opozycji w rozmowie z CNN.  Szpitale (w Caracas) nie świadczą usług. To najlepsze szpitale w kraju. Jeśli jesteśmy w stolicy, co dzieje się wewnątrz Wenezueli, gdzie nie ma, albo jest bardzo mało benzyny, regularnie dochodzi do przerw w dostawach prądu, brakuje podstawowych dóbr, a transport publiczny jest nieefektywny? Można powiedzieć z całą odpowiedzialnością, że Wenezuela już upadła – powiedział Guaido.

Lider opozycji dodał, że przeciwnicy Maduro doliczyli się 17 “morderstw” w czasie blackoutu. Nie mogę nazwać tego inaczej. Wyobraźcie sobie, że w waszym kraju nie ma elektryczności przez cztery dni, ponieważ rozkradli elektrownie i 17 osób zmarło. To morderstwo – podkreślił lider opozycji. CNN podkreśla, że nie jest w stanie zweryfikować informacji o liczbie ofiar blackoutu.

Tyle rp.pl. Mogło by się wydawać, że kraj na tyle odległy i co nas to obchodzi. Piszę te słowa ku przestrodze. Komu? Tym co ciąglę tesknią (marzą) za socjalizmem, komuną itp, itd. Tym którzy wierzą w nadmierną interwencję państwa. Tym, którzy nie wierzą, że złe decyzje (także polityczne), mogą w konsekwencji doprowadzić do upadku państwa.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.