Piotr Koj

Blog

W budżecie brakuje minimum 30 milionów. Co dalej?

4 września 2014
Możliwość komentowania W budżecie brakuje minimum 30 milionów. Co dalej? została wyłączona

Nadal brakuje w budżecie Bytomia minimum 30 milionów z planowanej sprzedaży EC Szombierki, która do dziś nie jest własnością miasta. Jak zatem dopniemy budżet? Podobno obniżając kapitał zakładowy Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Takie rozwiązanie jest rozpatrywane, potwierdził to lokalnemu tygodnikowi prezydent Damian Bartyla.

Po tej informacji pojawiło się wiele pytań. Jak po takiej operacji będzie kształtował się kapitał obrotowy netto i płynność finansowa spółki? Czy spółka będzie się szybko starała pozyskać kapitał obcy? Kto poręczy ? Jakie będą koszty finansowania? Czy nie jest działanie na szkodę spółki? Na ile aktualny jest budżet spółki na 2014r.? Jakie są odchylenia i ich powody?

I przecież nie wolno zapominać o kompleksie Bartyli, który ma budować spółka, którym głównym udziałowcem jest BPK. Bardzo konkretne informacje i związane z tym wątpliwości przedstawił na swoim blogu Robert Białas. Zacytuję tylko fragment: Żaden stadion zaplanowany do budowy, nie został ukończony w terminie; koszty budowy żadnego stadionu nie zamknęły się w kwocie pierwotnie zakładanej; koszt budowy żadnego ze stadionów, z widownią na 10 000 i więcej kibiców, nie był mniejszy 100 mln. zł. przekroczenie budżetu wynosiło, od kilkudziesięciu procent wzwyż. A gdzie koszty dwóch hal (lodowisk), basenu 16 metrowego itd ?

Jedyne, co mnie martwi, to obojętność (czasami też niezrozumienie) mieszkańców wobec tak kluczowych kwestii, od których zależy przyszłość miasta.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.