Piotr Koj

Blog

Walcz o swoje

5 listopada 2020
Możliwość komentowania Walcz o swoje została wyłączona

Nie pamiętam już kiedy prezentowaną linią programową stracił prawo do używania przymiotnika katolicki. Było to już bardzo, bardzo dawno. Niezmiennie jednak szokuje prezentowanymi poglądami, które nijak się mają do Katechizmu Kościoła. Powszechność tego Tygodnika polega na tym, że często (czyli powszechnie) wkurza katolików za bycie tubą sił liberalnych, które nadal próbują prowadzić dywersję w Kościele.

Jego kolejne wiekopomne osiągnięcie to okładka z Dorotą Segdą z piorunem na twarzy, która w ostatnim numerze mówi: Walcz o swoje! To, czego dopuścili się Trybunał Konstytucyjny pod rękę z Kościołem, jest wyrazem pogardy do kobiet i stanowi pogrzeb praw człowieka w Polsce. Pożałują! Brakowało tylko plakatu Strajku Kobiet, aby czytelnicy mogli sobie wywiesić w oknie.

Zwykły ksiądz Boniecki w komentarzu wskazuje, że Kościół ma do moralności wychowywać, a nie narzucać ją prawem. Zrodziło mi się pytanie, ilu aktualnych czytelników udało się Tygodnikowi wychować na obrońców życia, kiedy sama redakcja ma z tym duży problem.

Zgadzam się z opinią jednego z księży który napisał: Jak wam uwiera prawdziwie katolicka wiara. Formujecie ludzi do apostazji, braku posłuszeństwa Woli Bożej. Stawiacie duchowy hedonizm ponad biblijną pokorę. Czy wy się jeszcze w jakikolwiek sposób modlicie?

Ks.Isakowicz-Zalewski przypomina przy tej okazji od dziesiątków lat nie jest pismem katolickim. Jeszcze kardynał Franciszek Macharski @ArchKrakowska odebrał mu asystenta kościelnego. O tu inna okładka, lansująca księdza, który wkrótce później odszedł ze swoim partnerem.

Tomasz Kycia – dziennikarz, medioznawca, teolog, korespondent polskiej sekcji Radia Watykańskiego w Niemczech napisał: Drogi @tygodnik, wielokrotnie publikowałem u Was, najczęściej na Wasze zaproszenie. Po tej okładce i Waszym ostatnim zaangażowaniu mówię DZIĘKUJĘ, WYSTARCZY. Albo zmienicie nazwę, albo treści. Inaczej wprowadzacie ludzie w błąd.

I niech sobie heretycy piszą co chcą, tylko niech w końcu przestaną nazywać się katolicki…

 

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.