Piotr Koj

Blog

Walka z odpadami rozkręciła się na dobre

14 grudnia 2018
Możliwość komentowania Walka z odpadami rozkręciła się na dobre została wyłączona

Walka z odpadami rozkręciła się na dobre. Tylko w ciągu kilku dni zabezpieczono dwa nielegalne składowiska. Na nogi została postawiona nawet Komenda Wojewódzka Policji. Skończyły się dobre czasy dla śmieciowych przestępców w Bytomiu.

Temat nielegalnego składowania odpadów zdominował zarówno zeszłoroczne referendum, jak i niedawne wybory samorządowe w naszym mieście. Hasło społecznej akcji “Bytom to nie hasiok” stało się sloganem Mariusza Wołosza i pomogło mu zdobyć władzę. Teraz nowa ekipa w ratuszu stara się pokazać, że na deklaracjach się nie skończy…

Tyle bytomski.pl Jak widać, nie skończyło się na deklaracjach rozpocząła się wojna z mafią śmieciową i jak to na wojnie, nie kończy się na pierwszej potyczce. Musimy się uzbroić w cierpliwość, ponieważ przeciwnik wyjątkowo perfidny i nie składa broni: zlokalizowano dwa nowe składowiska w Łagiewnikach oraz przy Centrum Handlowym M1 i oczyszczalni ścieków Centralna. Pierwsze z nich ujawnili pracownicy Wydziału Inżynierii Środowiska wraz z policjantami z bytomskiej komendy. Na terenie przy ul. Szyby Rycerskie znaleziono palety z pojemnikami po farbach, rozpuszczalnikach, gładziach, gipsach, a także inne odpady, które znajdowały się w wielkogabarytowych workach oraz beczkach, spośród których część była nieszczelna.

Ważne, że je zlokalizowano, ujowniono i podjęto działania, które wykazały, że przedsiębiorca nie miał pozwolenia na gospodarowanie odpadami w tym miejscu. Sprawą zajęła się policja.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.