Piotr Koj

Blog

Wartości? Jakie wartości?!!

26 listopada 2020
Możliwość komentowania Wartości? Jakie wartości?!! została wyłączona

No i dalej się spieramy? Czy warto? A co jest cenniejszego od wartości na których opiera się nasza cywilizacja?  Tenże spór o wartości, jest nierozstrzygalny, bo kompromis jest niemożliwy. Pomimo tego uważam, że trzeba się dogadać, i to tak, by obie strony zachowały twarz.

Ale ustąpienie w kwestiach fundamentalnych, dotyczących ochrony życia czy suwerenności, byłoby kapitulacją! Nie możemy się poddać eurobiurokratom, lewicowo-liberalnemu salonowi, którego idee lub też bezideowość zżerają od środka naszą cywilizację, między innymi poprzez instytucje Unii.

A co z przyjętą rezolucją Parlamentu Europejskiego, o zgrozo także głosami posłów PO i PSL? Doskonale wiemy, że ona nic nie znaczy. Pokazuje nam jednak dwa niekorzystne zjawiska: rozejście aksjologiczne Warszawy i Brukseli oraz skłonność polskiej opozycji do występowania przeciw własnemu rządowi. Kiedyś działo się to okazyjnie, teraz przy każdej okazji. Byle tylko dokopać rządzącym, bez względu na koszty.

A tak na marginesie spodobało mi się takie oto porównanie: chadecja w Parlamencie Europejskim ma tyle wspólnego z chrześcijaństwem, co dzieciobójstwo z prawami człowieka.

A tym, którzy znowu przypomną, że działałem na rzecz akcesji odpowiem tak, do głowy by mi nie przyszło, że kilkanaście lat później Unia, będzie na Polsce wymuszać m.in. aborcję na życzenie…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.