Piotr Koj

Blog

Woda w ustach

11 września 2018
Możliwość komentowania Woda w ustach została wyłączona

W Bytomiu nic jeszcze nie zostało przesądzone. Tym bardziej, że po władzę chce tam sięgnąć zarówno Prawa i Sprawiedliwości jak i Platformy Obywatelskiej. W wyborach wystartuje tez obecny prezydent miasta.

Bytom jest jednym z najbardziej zdegradowanych miast. Mocno dotknęły go społeczne skutki restrukturyzacji przemysłu ciężkiego. Stopa bezrobocia na koniec ubiegłego roku przekraczała w mieście 11 procent. I był to najwyższy wskaźnik w całym województwie śląskim. Obok Łodzi i Wałbrzycha Bytom został zaklasyfikowany do tak zwanych Obszarów Strategicznej Interwencji, czyli tych, które wymagają specjalnej pomocy państwa.

W wyborach samorządowych w Bytomiu o fotel prezydenta starać się będzie kilku kandydatów. W chwili nagrywania naszego programy było ich czterech: obecny prezydent Damian Bartyla (Bytomska Inicjatywa Społeczna), przewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Janas (PiS) i Mariusz Wołosz (Koalicja Obywatelska) – bytomski radny oraz Andrzej Panek (kandydat niezależny).

Tym razem tak o Bytomiu pisze Wirtualny Nowy Przemysł (wnp.pl). Nic odkrywczego.

Ja ze swej strony szukałem informacji o reakcji el presidente na niepodpisanie umowy na dofinansowanie rewitalizacji EC Szombierki. Równie wnikliwie szukałem reakcji obecnego właściciela. Niestety, wszyscy nabrali wody w usta, a obiekt będzie nadal na naszych oczach niszczał, tak jak wiele innych zabytków w naszym mieście…

A jednak z pomocą przyszła TVS. Udało jej się uzyskać wypowiedź rzecznika UM w Bytomiu, który stwierdził między innymi:  nie możemy wywierać presji na samej firmie żeby podjęła taką czy inną decyzję biznesową… Kiedy był temat rekomendacji dla Fortum, miasto wskazało spółkę Rezonator. Czy wtedy nie była to decyzja biznesowa, przejęcie potężnego obiektu przez dopiero co zarejstrowaną spółkę?

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.