Piotr Koj

Blog

Wóz albo przewóz

30 kwietnia 2021
Możliwość komentowania Wóz albo przewóz została wyłączona

Amerykański episkopat pracuje nad dokumentem, w którym biskupi mają jasno wyrazić opinię, że prezydent USA Joe Biden i inni katoliccy politycy popierający prawo do aborcji nie powinni przyjmować komunii. Nie wiem dlaczego dopiero teraz, nie wiem dlaczego potrzebny jest do tego specjalny dokument. Ale lepiej późno niż wcale…

Przecież w obliczu Boga nie ma znaczenia kolor skóry, płeć, wykonywany zawód, pełniona funkcje, czy też status majątkowy. Wszyscy jesteśmy równi i wszystkich nas obowiązuje DEKALOG. Prezydent Biden jest katolikiem, to znaczy mówi, że jest pobożnym katolikiem. Czy jest to możliwe jeżeli  jednocześnie robi rzeczy, sprzeczne z nauczaniem Kościoła? Oczywiście NIE.

Przypomnę, że głównym problemem w tym kontekście jest sprzeciw Bidena wobec ograniczania prawa do aborcji. Co więcej, w kwietniu prezydent odwrócił zmiany dokonane przez jego poprzednika, Donalda Trumpa, liberalizując zasady dostępu do pigułek aborcyjnych, znosząc zakaz przyznawania rządowych grantów na badania z użyciem komórek płodowych oraz grantów dla organizacji ułatwiających kobietom dostęp do aborcji.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.