Piotr Koj

Blog

Współczucie "apolitycznego" przedsiębiorcy

10 października 2014
Możliwość komentowania Współczucie "apolitycznego" przedsiębiorcy została wyłączona

Reprezentant części przedsiębiorców, w ogłoszeniu wyborczym, współczuje prezydentowi Bartyli, że musi spłacać długi po mnie… Szacuje on zadłużenie naszego miasta na 200 milionów. Pierwszy zastępca Bartyli (od niedawna były) ocenia nasz dług też na ponad 200 milionów. Powszechnie dostępne dane mówią zaś o 184 milionach.

Kończąc swą misję w 2012 roku, pozostawiłem środki zaplanowane na spłatę zobowiązań miasta, które wynosiły 150 milionów, oraz pieniądze na prowadzone dziś inwestycje, na przykład na budowę Osiedla Zalesie. Za mojej kadencji kosztem zadłużenia miasta na 140 mln, na inwestycje wydano 590 mln. A inwestycje dla rozwoju biznesu są niezbędne, co wie każdy przedsiębiorca. Ile na inwestycje wydał prezydent Bartyla? O tym pan prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Bytomiu nie wspomina… Bo i nie ma o czym mówić.

Zgadzam się z nim, że tylko konsekwentna praca daje efekty. Ale równie ważna jest uczciwość, odpowiedzialność i długoterminowa wizja rozwoju. Ważna jest też prawdomówność. Referendyści muszą stanąć przed nami i powiedzieć, dlaczego w ciągu dwóch lat zadłużenie naszego miasta wzrosło o 50 mln, choć środki wydane na inwestycje są – co widać – znikome, zaś pieniądze na spłatę powstałych wcześniej zobowiązań były zapewnione. Na co wydane zostały nasze pieniądze? Damian Bartyla rujnuje finanse gminy, w tym spółek, na różne sposoby, doprowadzając miasto do utraty płynności finansowej. To jest sytuacja, której nam, bytomianom, należy bardziej współczuć.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.