Piotr Koj

Blog

Wstyd to mało powiedziane

4 kwietnia 2018
Możliwość komentowania Wstyd to mało powiedziane została wyłączona

Chciałem napisać ten tekst skupiając się na bohaterze tego wydarzenia, niestety czuję się w obowiązku zająć się antybohaterami. Ale do rzeczy. W 764 letniej historii naszego miasta, taka uroczystość odbyła się po raz 20, w tym w powojennej historii miasta po raz 9. Mimo tego na sali Adama Didura Opery Śląskiej zasiadło punktualnie 13 radnych, czyli minimalne kworum niezbędne do przeprowadzenia uroczystej sesji. Co niektórzy drżeli o qorum. z obowiązku wspomnę, że w jej trakcie dotarło jeszcze dwóch rajców. Niestety, do jej zakończenia wytrwało ledwie 10. Takich mamy w Bytomiu radnych. Wiem, są sytuacje w których nawet uroczysta sesja, nie może zmienić innych obowiązków, ale aż 10 radnych?? Przecież jeden z czteroosobowych klubów radnych reprezentowany był przez JEDNEGO radnego!! Z innych spostrzeżeń to przewodniczący klubu el presidente wyszedł w jasnym garniturze w kratkę i zaczął od słów “nie martwcie się nie będzie długo”.

Poziom mówców też (w większości) pozostawał wiele do życzenia. Jąkania, przejęzyczenia, powtórzenia, brak pomysłu, po prostu brak umiejętności. Do tego poziomu “dostroił się” prezydent czytając (!) w ten sposób, uzasadnienie uchwały. Na szczęście sytuację uratował redaktor Marcin Hałaś przedstawiając piękną laudację. Precedencja (czyli protokolarny porządek pierwszeństwa) też pozostawiała wiele do życzenia.

Całość dopełniła wyglądająca na brudną flaga biało-czerwona oraz małe godło, takie jakie można spotkać w klasach lekcyjnych oraz sprana flaga Bytomia.

Czułem się fatalnie, było mi po prostu wstyd wobec wszystkich obecnych, zwłaszcza wobec gości z kraju i spoza jego granic.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.