Piotr Koj

Blog

Wygrało antypisowskie skrzywienie

26 marca 2022
Możliwość komentowania Wygrało antypisowskie skrzywienie została wyłączona

Uwaga, uwaga!!! Poszukuje przewodniczącego izby wyższej parlamentu, który w obliczu wojny u granic swego kraju, maksymalnego zaangażowania rządu w działaniach na rzecz walczącego w obronie suwerenności sąsiada, w dniu wizyty prezydenta USA, atakuje własny rząd wiedząc, że powiela kłamliwe schematy obcej propagandy.

Niemożliwe? Nie muszę szukać w Korei Północnej, Etiopii i na Kubie? Mam takiego “pod nosem”?

Nie chce się wierzyć, ale to rzeczywiście marszałek polskiego Senatu!!! Otóż Grodzki wypowiedział takie oto słowa, w ramach swojego internetowego wystąpienia, skierowanego do Rady Najwyższej Ukrainy: Ale trzeba to podkreślić z całą mocą: cały cywilizowany świat musi działać z podobną determinacją i bezwzględną wolą poskromienia agresora. Sankcje muszą być kompletne i stanowczo egzekwowane. Dlatego muszę Was przeprosić za to, że niektóre firmy w haniebny sposób kontynuują działalność w Rosji, że nadal przez Polskę jadą tysiące Tirów na Białoruś i dalej, że nadal rząd importuje rosyjski węgiel i nie potrafi zamrozić aktywów rosyjskich oligarchów. W ten sposób z niedającą się zaakceptować hipokryzją nadal – nawet wbrew intencjom – finansujemy zbrodniczy reżim, który zdobyte pieniądze zużywa na mordowanie niewinnych ludzi. Agresor musi być całkowicie izolowany i musi boleśnie odczuć, że świat twardo stoi po stronie zaatakowanych i nie pozwoli na rzeź Ukrainy.

Przecież Grodzki dobrze wie, że od tygodni zarówno polski rząd, jak i prezydent, zabiegają w wielu państwach świata o nałożenie na Federację Rosyjską jak najdotkliwszych sankcji. Dobrze też wie, że kilka kwestii, takich jak import węgla i kwestie tranzytu, wymagają zgody Komisji Europejskiej. Cóż lata mijają, a w tym człowieku ciągle zwycięża antypisowska furia…

Zdyskredytowanie Polski w oczach Ukraińców i innych narodów, oraz skłócenie Polaków z Ukraińcami to z całą pewnością jest w interesie Rosji.

Jeden z dziennikarzy @sjastrzebowski słusznie zauważył: Mamy marszałka Senatu, który publicznie narobił na Polskę. Jego wypowiedź zostanie przeciw Polsce wykorzystana. Z tym Polska musi zrobić porządek…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.