Piotr Koj

Blog

Wyrok wykonany

11 lipca 2019
Możliwość komentowania Wyrok wykonany została wyłączona

Vincent Lambert, 42-letni niepełnosprawny mężczyzna zmarł dziś rano o 8:24 w szpitalu Reims dziewięć dni po tym, jak zespół medyczny szpitala odłączył sztuczne nawodnienie i odżywianie. O śmierci zagłodzonego mężczyzny poinformował jego bratanek. Informację podały największe francuskie i włoskie media.

Vincent, był sanitariuszem, od 2008 r., od czasu wypadku komunikacyjnego, byl spraliżowany. Był w tzw. stanie minimalnej świadomości: oddychał samodzielnie, poruszał się, miał pory snu i czuwania, poznawał ludzi, okazywał wyraźne reakcje. Według lekarzy oraz jego żony, którym rację przyznawały kolejne sądy, został 2 lipca odłączony od sztucznego karmienia i nawadniania z powodu pozostawania w tym stanie bez możliwości poprawy.

Głos w tej sprawie kilkakrotnie zabierał papież Franciszek. Zaledwie wczoraj papież poprosił o modlitwę w intencji Vincenta pisząc: Módlmy się za chorych, którzy zostali opuszczeni i pozostawieni, aby umarli. Społeczeństwo jest ludzkie, jeżeli chroni życie, każde życie od początku aż do naturalnego końca,bez wybierania, kto jest bardziej czy mniej godny, aby żyć. Lekarze mają służyć życiu, a nie je przerywać.

W ten smutny dzień modlę się o wieczne spoczywanie duszy Vincenta Lamberta, który umarł jako męczennik, ofiara strasznego szaleństwa ludzi naszych czasów. Modlę się za jego rodzinę, a zwłaszcza za rodziców i brata, tak odważnych, tak godnych…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.