Piotr Koj

Blog

Wysoki nie tylko z nazwy

17 czerwca 2019
Możliwość komentowania Wysoki nie tylko z nazwy została wyłączona

Nie chcę się wierzyć, że to już po raz dwudziesty!! Od roku 1999 Magda Wichrowska z rodziną i przyjaciółmi organizuje magiczny Festiwal Sztuki Wysokiej. Łączy sztukę, ludzi i miejsca, przypomina nam, że sztuka jest jedną z podstawowych wartości w życiu człowieka, uwrażliwia na różne formy artystycznego wyrazu. Festiwal jak zawsze był świętem i okazją do spotkania artystów kilku pokoleń, zbliżając postawy twórcze mistrzów, studentów i miłośników sztuki.

A my bytomianie (i nie tylko) mieliśmy po raz kolejny wziąć udział w koncertach, spektaklu taneczny, puszczaniu marzeń do nieba. Były spotkania i rozmowy, rozmowy, rozmowy…

W tegorocznym konkursie wzięło udział około 100 prac  artystów, wykładowców i studentów wyższych uczelni artystycznych głównie ze Śląska, a także amatorów i artystów nieprofesjonalnych. Spośród nich wyłoniono zwycięzców. Odbył się również Mały Festiwal Sztuki Wysokiej skierowany do dzieci i młodzieży. Ich prace wystawione były w IV LO przy pl. Sikorskiego.

Gratuluję Magdzie pięknego jubileuszu, podziwiam za konsekwencję, hart ducha, bo nie jedna edycja była drogą przez mękę. Życzę sił i wytrwałości na kolejne dwadzieścia lat (na razie!) :-)

 

 

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.