Piotr Koj

Z mediów

Zakaz modlitwy, ba nawet rozmowy przed klinikami aborcyjnymi

8 marca 2023
Możliwość komentowania Zakaz modlitwy, ba nawet rozmowy przed klinikami aborcyjnymi została wyłączona

Proaborcyjni prawodawcy w Wielkiej Brytanii wybrali opcję totalną. We wtorek przegłosowali odrzucenie poprawki do ustawy o tzw. strefach buforowych, która zakładała ustawowy wyjątek dla modlitwy i rozmowy pod siedzibami karteli aborcyjnych.

Oznacza to wprowadzenie całkowitej i niczym nie zachwianej swobody ich zbrodniczej działalności. Każda osoba, która będzie – choćby w myślach – modlić się nieopodal tego, co zwolennicy bezkarnego zabijania nienarodzonych nazywają „klinikami” aborcyjnymi, będzie ścigana przez służby i może zostać ukarana przez sąd. To samo dotyczy jakiejkolwiek formy oferowania pomocy kobietom – łącznie ze zwykłą rozmową.

Oburzenie takim przebiegiem sesji legislacyjnej wyraża m. in. Towarzystwo Ochrony Dzieci Nienarodzonych (SPUC). – To bardzo rozczarowujące, że posłowie odrzucili nawet tę skromną poprawkę, która miała na celu zapewnienie, że myślozbrodnia nie zostanie zapisana w prawie brytyjskim. Wprowadzenie stref buforowych już teraz oznacza, że ​​zwykli obywatele zostaną uznani za przestępców i narażeni na paraliżujące kary finansowe za pokojowe świadczenie i oferowanie pomocy kobietom w potrzebie – komentuje Alithea Williams ze SPUC.

– Dzisiaj posłowie udowodnili, że aprobują aresztowania nawet za cichą modlitwę. Usłyszeli o skandalicznym przykładzie aresztowania Isabel Vaughan-Spruce za cichą modlitwę w Birmingham i zdecydowali, że to samo ma się dziać w całym kraju – kontynuuje działaczka.

– To nie jest tylko oburzający atak na wolności obywatelskie, to usuwa prawdziwą linię życia dla kobiet. Wiele dzieci żyje dzisiaj, ponieważ ich matka otrzymała pomoc i wsparcie od współczującej osoby działającej w obronie życia pod kliniką. Wiele kobiet czuje presję lub przymus do aborcji, a czuwania w obronie życia dają im wybór. Teraz odebrano im wybór – dodaje.

Źródło: lifenews.com

 

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.