Piotr Koj

Blog

Zakłamania level czwarty

3 października 2021
Możliwość komentowania Zakłamania level czwarty została wyłączona

Odnotowałam znaczący wzrost znajomości cytatów biblijnych na portalach społecznościowych, szczególnie u tych, którzy do tej pory udowadniali, że religia to zło. A że religia to zło, to od dłuższego już czasu walczą z Kościołem, czyli z ludźmi go tworzącymi.

Tak było w trakcie debaty o przedłużeniu stanu wyjątkowego, tak było także wczoraj, kiedy Kościół przypominał: Co więc Bóg złączył, niech człowiek nie rozdziela (Mt 19, 3-6). Jakie to znamienne, że wypominano przy tej okazji rozwody czy też unieważnienia małżeństwa tylko osób z centro-prawicy. Podobnie było, kiedy upominano się o prawa dla dzieci i czyniły to osoby, które wcześciej szły na czele marszów aborcyjnych. Cóż, trudno się dziwić, wszak idolka tejże grupy osób, prof. Środa oznajmiła: Można mieć tylko nadzieję, że gawiedź niezaszczepiona wymrze rychło…

A tak na marginesie gali wręczenie nagród NIKE w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Gratulacje dla zwycięzcy Zbigniewa Rokity za książkę „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku”. Jednak samo spotkanie stało się okazją do politycznych manifestacji. Nominowany Grzegorz Piątek wyzanał: To całe faszystowskie gówno, w którym się znaleźliśmy też się kiedyś skończy. Grażyna Torbicka: Brawo za to co Pan powiedział i co Pan napisał.

A co tam, warszawka wszystko łyknie…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.