Piotr Koj

Blog

Aby nie być gołosłownym, dzisiaj fragment przemówienia prezesa, wygłoszonego w Bytomiu, jego zdaniem o Bytomiu, choć to, o czym mówił, dowodzi, że na pewno o Bytomiu nie mówił: :

(…) i to jest Szanowni Państwo coś ogromnie istotnego dla waszego miasta, bo te likwidacje szkół, ten upór i to, że w pewnych wypadkach przynajmniej – na przykład likwidacja znakomitego Technikum nr 4, wiele wskazywałoby przynajmniej z mojego punktu widzenia, bo ja znam w Polsce dziesiątki, setki takich przypadków. Otóż, wedle tego mojego doświadczenia, to tutaj chodzi nie tylko o istniejące rzeczywiście ograniczenia finansowe. No już na pewno nie chodzi o zmniejszanie się populacji dzieci i młodzieży… tylko chodzi po prostu o różnego rodzaju interesy, o gmachy, po prostu, o atrakcyjne gmachy…
Ja widziałem, proszę Państwa, w różnych miejscach kraju szkoły znakomicie przygotowane, gmachy nawet zupełnie niedawno, dosłownie 2-3 lata temu wybudowane, albo przynajmniej przerobione na nowoczesne szkoły, tak że aż przyjemnie było wejść do środka. Wszystko było, wszystko ładnie, to były szkoły podstawowe dla dzieci, więc z tymi wszystkimi – że tak powiem – ozdobami, kolorami i to wszystko, co dzieci zachęca do nauki, tworzy dobrą atmosferę i te szkoły też mają być zlikwidowane. I tam akurat, w tamtym wypadku to już konkretnie mi mówiono kto to ma kupić i w jakim celu .. ja tutaj takiej konkretnej wiedzy nie mam, ale okoliczności by wskazywały na to, że coś na rzeczy, że tak powiem, jest.

zobacz archiwum wiadomości »

Jedna odpowiedź:

  1. Bojownik_HAMASU pisze:

    “efekty podjetych działań przyniosły efekty” że tak zacytuje sobie bytomskiego klasyka humoru. Kaczyński ma rację, nie wiem czemu sie burzysz, napisz wprost: co stanie sie z budynkiem elektronika po wyprowadzeniu stamtąd szkół. Bedzie stał pusty i nieużywany?Wziąłbys sie chłopie w końcu do uczciwej roboty zamiast głupoty wypisywać. Chociaz przez te kilka miesięcy, jakie Ci jeszcze pozostały.