Piotr Koj

Blog

Żerowanie na ludzkim nieszczęściu

2 listopada 2021
Możliwość komentowania Żerowanie na ludzkim nieszczęściu została wyłączona

Nie wiem ile popełnia się “średnio”, co roku, błędów lekarskich, czy też innych zaniedbań, nie sądzą (niestety), aby były to sytuacje jednostkowe. Zapewne na tej liście znajdują się również dramaty, które miały miejsce na oddziałach położniczo-ginekologicznych. Łączę się w bólu i modlitwie z wszystkimi, których te jakże smutne wydarzenia dotknęły, włączam w to także tych spośród personelu medycznego, którzy nie z winy zaniechań, czy zaniedbań, spowodowali czy też przyczynili się do wspomnianych dramatów.

Wiem też, że dochodzenie prawdy bywa trudne, bolesne i trwa bardzo długo. Podobna sytuacja dotyczy postępowań prokuratorskich i na przykład przed Komisją Etyki Lekarskiej.

Stąd też z dużym żalem przyjąłem informację o wydarzeniach w Pszczynie, a z niekłamaną złością z prób wykorzystywania tej sytuacji, do toczącej się wojny polsko-polskiej. Lekarze i położne zrobili wszystko, co było w ich mocy, stoczyli trudną walkę o Pacjentkę i jej Dziecko. Całość postępowania medycznego podlega ocenie prokuratorskiej i nie można w tej chwili ferować żadnych wyroków – napisano w oświadczeniu szpitala w Pszczynie, w którym zmarła ciężarna 30-latka.

Zewsząd też przy tej okazji słyszę, że lekarze boją się dokonywać aborcji. Ale fakty pokazują co innego: liczba aborcji z powodu zagrożenia zdrowia/życia kobiet wzrosła od wyroku TK ponad dziesięciokrotnie, z poziomu 20-30 przypadków w latach 2019-2020 do ponad 300 w 2021 r. (a rok się nie skończył)…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.