Piotr Koj

Blog

Znieważeni

17 lipca 2020
Możliwość komentowania Znieważeni została wyłączona

Oto po ponad 50 latach życia dowiaduje się, że modlitwa przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej  jest obrazą uczuć niereligijnych. Zwłaszcza, że na chwilę modlitwy pozwolił sobie Prezydent Rzeczypospolitej.

Co z tego że dołaczył do królów: Władysława II Jagiełły, Kazimierza Jagiellończyka, Zygmunta I Starego, Zygmunta II Augusta, Henryka III Walezego, Stefana Batorego, Jana III Sobieskiego, Augusta II i Augusta III.

Na Jasną Górę przybywali również prezydenci Rzeczypospolitej: Stanisław Wojciechowski, Ignacy Mościcki, Lech Wałęsa. Lech Kaczyński, Bronisław Komorowski i Andrzej Duda.

I mówią to Ci, którzy nieustannie mówią o tolerancji i wzajemnym poszanowaniu. A następnie na wieść o wizycie Andrzeja Dudy na Jasnej Górze piszą (wybór wpisów łagodniejszych):
– Od kiedy Polska ma za królową jakaś fikcyjną postać z bajki?
– Pislam!!!
– Prezydent dużego kraju w Europie, rok 2020… No coment..
– XXIw i prezydent bierze udział w gusłach. Dramat
– Fajnie… Facet który oszukał ślubując Konstytucji strzec…obłuda i faryzejstwo…
– Nikt nie dał @AndrzejDuda prawa do takich ideologicznych i wykluczających gestów. Czyli tuż po wyborach od razu dzieli Polaków. Robił to przez pięć lat i dalej będzie robił. Co za żenada…
– Skuteczne jak okadzanie szałwią w celu przywołania deszczu.

Nie trzeba wierzyć w Boga, w Matkę Bożą, aby zaakceptować wyjątkowość miejsca i tradycji w historii Rzeczypospolitej. Nie uważam, aby wizyta ta była gestem wykluczającym. Prezydent może też odwiedzić meczet, synagogę i świątynię luterańską i wiele innych  miejsc ważnych dla innych wspólnot, które tworzą Polskę.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.