Piotr Koj

Blog

Zobaczyłem

12 maja 2019
Możliwość komentowania Zobaczyłem została wyłączona

Zobaczyłem film Sekielskiego “Tylko nie mów nikomu”. Powiem krótko nawet jedna ofiara, to o jedną za dużo. Jako członek Kościoła, powtórzę słowa Prymasa, abpa Wojciecha Polaka: Jestem głęboko poruszony tym, co zobaczyłem w filmie Pana Tomasza Sekielskiego. Ogromne cierpienie osób skrzywdzonych budzi ból i wstyd. W tym momencie przed oczami mam także dramat osób pokrzywdzonych, z którymi spotkałem się osobiście. Dziękuję wszystkim, którzy mają odwagę opowiedzieć o swoim cierpieniu. Przepraszam za każdą ranę zadaną przez ludzi Kościoła.  Wierzę też w zapewnienia: Jako delegat Episkopatu ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży zrobię wszystko co w mojej mocy, aby pomóc osobom pokrzywdzonym. Mam świadomość, że dotychczasowe reakcje hierarchów były skrajne: od lęku przed ujawnieniem długo skrywanej prawdy po chęć natychmiastowego zamknięcia tematu za pomocą regulacji i kar, ale bez wątpienia niewystarczające.

Żałuję, że przez datę premiery, przypadającą na finał kampanii wyborczej, że przez wątek rzekomego tolerowania pedofilii przez św. Jana Pawła II lub jego otoczenie, że przez dobór niektórych komentatorów, nie wybrzmiał tylko dramat ofiar.

Bez wątpienia, film ten jest i będzie wykorzystywany w wojnie z Kościołem, w wojnie o rząd dusz, o zdobycie ostatniego już bastionu przed zalewem moralnej pustki, moralnego nihilizmu. Człowiek lub całe społeczeństwa odrzucają religię i Boga, bo żadna kultura, żadne państwo nie potrwa długo bez mocnej religii i bez religijnej moralności, bez której “narody popadają w szał” (Jr 51, 7).

My, katolicy, musimy o ofiarach pamiętać w modlitwie, ale też sprzeciwiać się złu, nie usprawiedliwiać sprawców!

Zakończę słowami ks. Jerzego Popiełuszki:
Prawda jest niezmienna,
Prawdy nie da się zniszczyć,
taką czy inną decyzją,
taką czy inną ustawą.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.