Piotr Koj

Blog

Zostałem ekstremistą

24 czerwca 2021
Możliwość komentowania Zostałem ekstremistą została wyłączona

W minionym tygodniu Europejskie Forum Parlamentarne na Rzecz Praw Seksualnych i Reprodukcyjnych EPF przedstawiło „raport śledczy” zatytułowany „Czubek góry lodowej: Sponsorzy religijnych ekstremistów przeciwko prawom człowieka w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego w Europie w latach 2009 – 2018”. Celem powstania dokumenty jest wpłynięcie na głosowanie, które w Parlamencie Europejskim otwarcie potępiłoby organizacje obrony życia.

Dokument podpisany przez Neila Dattę, sekretarza EPF, twierdzi, że demaskuje „54 podmioty finansujące anty-gender, działające w Europie, jak również główne kanały, przez które ekstremiści religijni generują fundusze i jak one krążą”.

Według raportu, „wyłania się obraz ponadpaństwoej wspólnoty podobnie myślących ekstremistów religijnych i powiązanych z nimi podmiotów skrajnie prawicowych, podejmujących strategiczne decyzje dotyczące finansowania przekraczając granice międzynarodowe”.

Skandaliczny i mogący wykluczyć chrześcijan z życia publicznego dokument wymienia niezliczone organizacje i osoby, które są uznawane za „anty-genderowe”, bez żadnych lub znikomych dowodów. W rozdziale poświęconym Kościołowi katolickiemu dokument krytykuje Watykan, niektórych europejskich kardynałów, takich jak Christoph Schönborn, Komisję Konferencji Episkopatów Unii Europejskiej (COMECE) oraz kilka innych organizacji i osób w przypadkowej kolejności.

Europejskie Forum Parlamentarne na Rzecz Praw Seksualnych i Reprodukcyjnych (EPF) jest wspierane przez najbogatsze organizacje na naszej planecie. EPF ma niemal niekończącą się listę organizacji wartych miliardy dolarów, takich jak Fundacja Billa i Melindy Gates, International Planned Parenthood Federation (Międzynarodowa Federacja Planowania Rodzicielstwa – IPPF), Komisja Europejska, Fundacja Społeczeństwa Otwartego George’a Sorosa, Wallace Global Found, Fundacja MacArthura, Fundacja Summit i Fundacja Hewletta (jeden z właścicieli Hewlett-Packard).

Tak więc jako członek Kościoła, zostałem ekstremistą. W takim towarzystwie to tylko przyjemność.

A tak na marginesie, świat zwariował i coraz trudniej mi się w nim żyje. Normalsi choć w w większości, są spychani na margines przez mniejszości…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.