Piotr Koj

Blog

Zwijania Polski ciąg dalszy…

13 marca 2024
Możliwość komentowania Zwijania Polski ciąg dalszy… została wyłączona

Nur fur Deutschland !! Szybko idzie. CPK, atom, Odra, porty, Turów też…

Wojewódzki Sąd Administracyjny, sędzia Łuczaj z stowarzyszenia Iustitia, na wniosek strony niemieckiej, uchylił decyzję o wydobyciu węgla w Turowie. Polityka w sądach i przejęcie sądów.

Zgadnijcie przez kogo finansowana jest organizacja prawników Frank Bold, która doprowadziła do uchylenia decyzji środowiskowej pozwalającej na kontynuację wydobycia w Turowie? Chwila klikania i znajdziemy odpowiedź. Na stronie głównej Fundacji Frank Bold w zakładce “Nasze Finansowanie” znajdziemy – wśród wielu podmiotów – organizację European Climate Foundation. I dopiero wtedy robi się ciekawie. Jeśli przejdziemy na stronę ECF i wejdziemy w zakładkę z info. o finansowaniu to znajdziemy tam między innymi fundację Arcadia, której donatorem był zmarły niedawno Jacob Rothschild (wspominany na stronie głównej fundacji). Kto jeszcze? Fundacja Rockefeller Brothers Fund. oraz fundacja Roberta Boscha. Warto wspomnieć, że majątek rodziny Boschów wzrósł w trakcie II wojny światowej dzięki darmowej sile roboczej jaką stanowili niewolnicy z Polski oraz zamówieniom niemieckiej zbrojeniówki.

Czyli sąd postanowił uchylić decyzję środowiskową GDOŚ dotyczącą złoża Turów. Na podstawie tejże decyzji w lutym 2023 r. minister klimatu i środowiska przedłużył koncesję dla Turowa poza rok 2026 – do roku 2044. Oznacza to, że kopalnia – oraz połączona z nią elektrownia – może funkcjonować swobodnie do 2026 roku. Potem pojawia się problem.

Przypomnę, że nowy blok energetyczny uruchomiono tam niecałe 3 lata temu…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.