Piotr Koj

Blog

Zwyciężyła Polska

13 lipca 2020
Możliwość komentowania Zwyciężyła Polska została wyłączona

Brawa dla Polek i Polaków, brawa dla bytomianek i bytomian. Odnieśliśmy wielki sukces, pomimo koronawirusa, wakacji i przekładanych wyborów, pomimo prób zohydzenia wyborów i tego co potocznie nazywamy polityką, zwyciężyła demokracja, czyli my wszyscy, którzy tłumnie udali się wczoraj do urn.

Jest oczywiście jeszcze jeden zwycięzca – Andrzej Duda. Pomimo trwających pięć lat ataków, ostatnio bezpardonowych (muszę skorygować, to nie atak tylko próba zalania szambem), pomimo wielu trudnych decyzji, zwyciężył i przed nim druga pięcioletnia kadencja. Czy ją w pełni wykorzysta, czy potrafi wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów, czy wykorzysta urząd do próby (jakże trudnej) odbudowy wspólnoty? Nie wiem. Czas pokaże. Wierzę, że będzie stał na straży tych wartości, o których nie raz pisałem.

Osobiście, życzę Panu Prezydentowi powodzenia i dużo sił w dalszej służbie Polsce!

Jakie zadania stawiam przed prezydentem Andrzejem Dudą? Po pierwsze podjęcie próby odbudowy minimalnych standardów kultury politycznej, po drugie walkę o upodmiotowienia w obozie Zjednoczonej Prawicy ośrodka zdolnego do zahamowania cywilizacyjnej liberalizacji młodego pokolenia.

A teraz kilka uwag. Znam bardzo wielu tych, którzy głosowali inaczej niż, ciągle zwyczajnie ich lubię. Mam nadzieję, że oni mnie również. Wiem, że w ostatnich dniach emocje sięgnęły zenitu, a może raczej dna. W mediach społecznościowych wylał się ściek. Wiem – czytałem, oglądałem. Na szczęście, mimo prezentowania (dla pewnej grupy) bardzo kontrowersyjnych opinii, udało się “na moich” stronach zachować minimum kultury. Inaczej było w kraju. Wykropkowywanie przez artystów, czy polityków  wulgaryzmów to tylko maleńki puzzel.

Co zrobić z pękniętą Polską? Trzeba zacząć ze sobą rozmawiać, trzeba odrzucić stereotypy, odbudować szacunek dla każdego, bez względu na to czy jest ze wsi czy z miasta, czy skończył podstawówkę czy MBA, czy jest emerytem, czy osobą pracującą i bez względu na to jakiego radia słucha i czy jest osobą wierzącą czy też nie.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.