Piotr Koj

Blog

Życie bez bólu to jak jazda samochodem bez kontrolek i zegarów

8 listopada 2012
Możliwość komentowania Życie bez bólu to jak jazda samochodem bez kontrolek i zegarów została wyłączona

“Życie bez bólu to jazda samochodem bez kontrolek i zegarów – da się nim jechać, pytanie tylko, jak długo. Bo jak długo będzie żyło dziecko, które nie nauczyło się, że dotykanie gorących naczyń powoduje ból?”.
“Pan nie zdaje sobie sprawy z tego, że człowiek chory na nowotwór traci nie tylko zdrowie, traci też miejsce w społeczeństwie. Sam tego doświadczyłem – znajomi nagle przestają dzwonić. Po kilku miesiącach ciszy zacząłem do nich dzwonić sam, pytać, co się stało. W ich głosie była zwykle ulga, tłumaczyli: wiesz, baliśmy się, nie chcieliśmy Cię urazić, nie wiedzieliśmy, jak zacząć rozmowę”.
To tylko krótkie fragmenty dwóch, z dziewięciu rozmów, które odbył Szymon Hołownia z osobami, które choroba, nieszczęśliwy wypadek albo los doprowadziły na granicę życia i śmierci. To nie jest łatwa lektura, mimo to polecam „Ludzi na walizkach”, bo nigdy nie wiemy, kiedy sami możemy stanąć przed tak dramatycznymi wyborami. A wtedy prezentowana tam wiedza, doświadczenie, przekazane z dystansem i mądrością, mog się okazać bardzo przydatna. Oby nikt z nas w takiej sytuacji się nie znalazł…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.